mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogi krajowe najlepsze w świętokrzyskim

Drogi krajowe najlepsze w świętokrzyskim

Województwo świętokrzyskie ma najlepsze drogi krajowe w Polsce. Drogi krajowe w regionie świętokrzyskim mają największy w skali kraju odsetek odcinków o stanie nawierzchni dobrym i zadowalającym - 75 procent. W stanie złym jest ledwie 10 procent dróg. Powyższe dane to rezultat ogólnopolskich badań, jakie przeprowadziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Badania wykonywano w oparciu o różne wskaźniki typu równość nawierzchni czy głębokość kolein.

Drogi krajowe najlepsze w świętokrzyskim
- Przy ocenie nawierzchni danej drogi bierze się pod uwagę wiele wskaźników, takich jak równość, występowanie kolein czy też ich głębokość. Następnie poszczególne wskaźniki uśrednia się i tworzy ostateczny wynik - informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Według ostatnich badań nawierzchnie 75 procent świętokrzyskich dróg krajowych są w stanie dobrym lub bardzo dobrym. 15 procent jest w stanie zadowalającym, zaś 10 procent w złym.

- Stan zadowalający to pewien rodzaj ostrzeżenia, świadczący o tym, że droga wkrótce będzie wymagać naprawy. Stan zły oznacza, że dany fragment kwalifikuje się do modernizacji - mówi Małgorzata Pawelec.

Procentowo najlepiej zostały ocenione droga krajowa numer 73 Kielce - Busko - Tarnów oraz droga numer 74 Sulejów - Kielce - Opatów. Siódemka została oceniona dobrze w 79 procentach.

Remontu wymaga prawie połowa fragmentów drogi krajowej numer 77 Lipnik -Sandomierz - Stalowa Wola oraz drogi numer 42 Końskie -Skarżysko - Starachowice. Stan tych tras oceniono jako niezadowalający lub zły w ponad 40 procentach.

Na ogólnie dobry stan świętokrzyskich dróg główny wpływ miały remonty i odnowy nawierzchni przeprowadzone w 2009 roku. Wówczas zmodernizowano ponad 100 kilometrów tras.

W tym roku nową nawierzchnię zyska droga nr 79 na odcinku 14 kilometrów między Sandomierzem a Łoniowem. Remont odbędzie się w związku z likwidacją szkód powodziowych. Zmodernizowany będzie także fragment drogi 42 między Błaszkowem a Górkami.

Podobne wiadomości:

Aston Martin One-77 – Jubilerska robota

auto motor i sport 0000-00-00

Jest droższy niż Bugatti Veyron i rzadszy niż Ferrari Enzo. One-77, czyli pierwszy supersamochód ze stajni Astona Martina.

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~boob 2011-03-13

A my mamy 30% przejezdnych co za co za co za ze z e chchchchchbierze

~As 2011-03-11

No właśnie a jak reszta DK? Ktoś ma jakieś info bo nie mogę się doszukać.

~bankofiedz 2011-03-11

Wyremontowali 100 km co dało 75%? :-))) To te pozostałe kilka km też naprawić - będziemy mieli skansen w którym będziemy się mogli pochawlić 100% jakością dróg. Tylko nie wpuszczać na nie kierowców, bo zaraz zniszczą!!!!

~astrolog 2011-03-11

To prawda. W ostatnich latach w woj. Swietokrzyskim wiele sie poprawilo na drogach krajowych. Szkoda, ze na wojewodzkich jest marnie. Jak ktos jechal np DW 746 z Konskich do Zarnowa to wie o czym mowie. No ale to drogi w zarzadzie samorzadow wojewodzkich. Tu jest jeszcze wiele do zdrobienia w kraju.

~trt 2011-03-11

A jak w innych woj.?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.