mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogi krajowe najlepsze w świętokrzyskim

Drogi krajowe najlepsze w świętokrzyskim

Województwo świętokrzyskie ma najlepsze drogi krajowe w Polsce. Drogi krajowe w regionie świętokrzyskim mają największy w skali kraju odsetek odcinków o stanie nawierzchni dobrym i zadowalającym - 75 procent. W stanie złym jest ledwie 10 procent dróg. Powyższe dane to rezultat ogólnopolskich badań, jakie przeprowadziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Badania wykonywano w oparciu o różne wskaźniki typu równość nawierzchni czy głębokość kolein.

Drogi krajowe najlepsze w świętokrzyskim
- Przy ocenie nawierzchni danej drogi bierze się pod uwagę wiele wskaźników, takich jak równość, występowanie kolein czy też ich głębokość. Następnie poszczególne wskaźniki uśrednia się i tworzy ostateczny wynik - informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Według ostatnich badań nawierzchnie 75 procent świętokrzyskich dróg krajowych są w stanie dobrym lub bardzo dobrym. 15 procent jest w stanie zadowalającym, zaś 10 procent w złym.

- Stan zadowalający to pewien rodzaj ostrzeżenia, świadczący o tym, że droga wkrótce będzie wymagać naprawy. Stan zły oznacza, że dany fragment kwalifikuje się do modernizacji - mówi Małgorzata Pawelec.

Procentowo najlepiej zostały ocenione droga krajowa numer 73 Kielce - Busko - Tarnów oraz droga numer 74 Sulejów - Kielce - Opatów. Siódemka została oceniona dobrze w 79 procentach.

Remontu wymaga prawie połowa fragmentów drogi krajowej numer 77 Lipnik -Sandomierz - Stalowa Wola oraz drogi numer 42 Końskie -Skarżysko - Starachowice. Stan tych tras oceniono jako niezadowalający lub zły w ponad 40 procentach.

Na ogólnie dobry stan świętokrzyskich dróg główny wpływ miały remonty i odnowy nawierzchni przeprowadzone w 2009 roku. Wówczas zmodernizowano ponad 100 kilometrów tras.

W tym roku nową nawierzchnię zyska droga nr 79 na odcinku 14 kilometrów między Sandomierzem a Łoniowem. Remont odbędzie się w związku z likwidacją szkód powodziowych. Zmodernizowany będzie także fragment drogi 42 między Błaszkowem a Górkami.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~boob 2011-03-13

A my mamy 30% przejezdnych co za co za co za ze z e chchchchchbierze

~As 2011-03-11

No właśnie a jak reszta DK? Ktoś ma jakieś info bo nie mogę się doszukać.

~bankofiedz 2011-03-11

Wyremontowali 100 km co dało 75%? :-))) To te pozostałe kilka km też naprawić - będziemy mieli skansen w którym będziemy się mogli pochawlić 100% jakością dróg. Tylko nie wpuszczać na nie kierowców, bo zaraz zniszczą!!!!

~astrolog 2011-03-11

To prawda. W ostatnich latach w woj. Swietokrzyskim wiele sie poprawilo na drogach krajowych. Szkoda, ze na wojewodzkich jest marnie. Jak ktos jechal np DW 746 z Konskich do Zarnowa to wie o czym mowie. No ale to drogi w zarzadzie samorzadow wojewodzkich. Tu jest jeszcze wiele do zdrobienia w kraju.

~trt 2011-03-11

A jak w innych woj.?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.