mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogi na Euro 2012 nie będą gotowe ale przejezdne

Drogi na Euro 2012 nie będą gotowe ale przejezdne

Rada Ministrów przyjęła regulacje, które powinny zapewnić przejezdność niektórych dróg krajowych i autostrad przed EURO 2012. Przepisy te spowoduja, że niedokończone drogi wejdą w sieć drogową, umożliwiając sprawne przemieszczanie się osób między głównymi miastami - gospodarzami turnieju piłkarskiego.

Drogi na Euro 2012 nie będą gotowe ale przejezdne
Przepisy niezbędne do wykonania tego zadania wprowadzono do projektu ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.

W projekcie nowelizacji określono, że nadzór budowlany będzie mógł zezwolić na użytkowanie drogi, mimo niewykonania części robót wykończeniowych, innych robót budowlanych lub niespełnienia wymagań ochrony środowiska, które nie mają wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Taka droga będzie musiała jednak spełniać wymogi prawa budowlanego, gwarantujące bezpieczeństwo użytkownikom, a decyzja zezwalająca na jej użytkowanie ma być wydawana warunkowo i na określony czas. Rozwiązania te są niezbędne dla usprawnienia ruchu drogowego w naszym kraju. Regulacja ta, również po EURO 2012, będzie pomagała w szybszym oddawaniu dróg do użytkowania – czytamy w komunikacie Ministerstwa Infrastruktury.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~OJ!! 2012-02-26

Może to i lepiej.No bo po co komu autostrada za która się buli jak za starego wolkswagena z lat 90 na ktory mnie jeszcze stać.

~jumper 2012-02-23

O ! kolega Luke "z bolda" pociągnął komentarz :-) powyższy artykuł wcale nie jest pocieszający . pośpiech oznacza bowiem niewątpliwą fuszerkę . nie dbam o przejezdność w czasie EURO2012 . interesuje mnie praca na spokojnie ale dokończenie budowy z dającym się wytrzymać opóźnieniem . niestety górę weźmie populizm

~Luke 2012-02-22

Może panie ministrze, zajmij się pan drogami krajowymi, które są w fatalnym stanie i w dodatku remontowane niedawno odcinki już się sypią. Żałosne!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.