mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogi pod kontrolą

Drogi pod kontrolą

Główny Inspektorat Transportu Drogowego otrzymał wsparcie dla projektu Budowa centralnego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Wielkość unijnego dofinansowania to ponad 130,3 mln zł. Swoim zasięgiem przedsięwzięcie obejmie wszystkie drogi krajowe na terenie Polski. Inwestycja o wartości ponad 188,8 mln zł jest współfiansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 8.1 Bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Drogi pod kontrolą
Przedsięwzięcie obejmuje realizację trzech kluczowych zadań:

1. Infrastruktura fotoradarowa oraz wyposażenie optoelektroniczne do sprawowania stacjonarnego oraz mobilnego nadzoru nad ruchem drogowym
W ramach tego zadania planowany jest zakup:
- stacjonarnych urządzeń rejestrujących (minimum 400 sztuk);
- urządzeń rejestrujących monitorujących przejazd na czerwonym świetle - co najmniej 20 kompletów urządzeń;
- co najmniej 29 sztuk urządzeń rejestrujących do odcinkowego pomiaru prędkości;
- 29 sztuk mobilnych urządzeń rejestrujących.

2. Utworzenie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym
Zadanie obejmuje utworzenie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym oraz zakup, adaptację i wyposażenie budynku na potrzeby funkcjonowania centrum (wraz z przygotowaniem dokumentacji technicznej do przeprowadzenia koniecznych prac remontowych).

3. Oprogramowania systemowe, infrastruktura sieciowa
Zadanie obejmuje stworzenie oprogramowania systemowego umożliwiającego gromadzenie, przechowywanie i automatyczne przetwarzanie danych pozyskiwanych z urządzeń rejestrujących.

 

Komentuj:

Hq-Aero-Dynamic_p 2013-01-09

Na temat fotoradarów zostało już powiedziane niemal wszystko. Moja opinia także nie jest pozytywna,bo zamiast działania prewencyjnego,mają jedynie charakter pieniężny- wyciągania od kierowców.

~rumzais 2013-01-08

Czyli za te pieniądze kupione zostały fordy z fotoradarami. Robią Ci zdjęcie podczas jazdy i po kilkunastu dniach dostajesz mandat. Efekt kasowy super. Efekt prewencyjny zerowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.