mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogi potrzebują zmiany procedur i szczęścia

Drogi potrzebują zmiany procedur i szczęścia

Zespół Doradców Gospodarczych TOR przygotował zestawienie wszystkich robót drogowych w woj. mazowieckim, które powinny zostać wykonane na mistrzostwa EURO2012. Okazuje się, że drogowcy zdążą na czas tylko przy dużej dozie szczęścia lub radykalnych zmianach procedur związanych z wydawaniem decyzji administracyjnych.

Drogi potrzebują zmiany procedur i szczęścia

 „Niestety, jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, poślizg wynosi 2-4 lata. Żadna z inwestycji drogowych nie zakończyła się zgodnie z pierwotnymi planami – powiedział w ‘Życiu Warszawy’ Janusz Piechociński z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR .

Zagrożona jest budowa dróg ekspresowych pełniących rolę obwodnicy stolicy, które mają przejąć ruch z autostrady A2. Chodzi o wschodnią obwodnicę Warszawy pomiędzy Markami a Garwolinem. Na chwilę obecną nie ma nawet dokładnie określonego przebiegu tej trasy a wniosek o decyzję środowiskową utknął w urzędzie wojewódzkim (złożony w listopadzie 2005 r.). Podobnie jest z drogą ekspresową S7, czyli trasami wylotowymi w kierunku Gdańska na północy w kierunku Krakowa na południu. Trudno będzie zdążyć z przebudową Trasy Toruńskiej w drogę ekspresową i przedłużyć ją do Radzymina. Małe szanse są tez na budowę południowej obwodnicy od Puławskiej do szosy lubelskiej.

TOR-u postuluje m.in. zmiany w urzędach (np. zwiększenie liczby pracowników) oraz zatrudnienie menedżerów, którzy ponosiliby osobistą odpowiedzialność za poszczególne inwestycje. Według specjalistów z TOR-u tylko przy zmianach i odrobinie szczęścia terminy mogą zostać dotrzymane.

Przeczytaj także:

Transportowe priorytety Warszawy przed EURO 2012 (2007-05-09)

Pani Minister na Wsch. Obwodnicy Warszawy (2007-05-08)

Przyśpieszy budowa dróg (2007-04-19)

Grunty pod Trasę N-S w Warszawie (2007-03-30)

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic (2006-08-29)

 


Podobne wiadomości:

Przyśpieszy budowa dróg

Przyśpieszy budowa dróg

Polskie drogi 2007-04-19

Komentuj:

~Stary z. 2007-05-19

Szczęście to jest potrzebne przy grze w ruletkę albo na rybach, a nie przy budowie dróg. Jacy doradcy takie tempo budowy. Warszawa do tej pory nie ma sensownego programu budowy obwodnic, na razie nie została wibita ani jedna łopata a w Bieczu aż pięć. Może zatrudnijcie wróżkę, plujcie przez lewę ramię i łapcie się za guzik gdy widzicie kominiarza, bo to, podobno przynosi szczęście.

~astrolog 2007-05-19

To jest mozliwe, ale jesli zaczna protestowac ekolodzy, mieszkancy, zaczna sie odwolania od przetargow, decyzje srodowiskowe i lokalizacyjne beda podejmowane z tak ogromnym opoznieniem, nie ma szans na to by zdazyc na Euro 2012. Trzeba radykalnie uproscic procedury: lokalizacja, ochrona srodowiska, zamowienia publiczne, odwolania od przetargow.

~Misiek 2007-05-17

Nie jestem z natury hurraoptymistą ale jedno wiem: na EURO2012 Polska będzie miała świetne drogi. I tyle w tym temacie...

~Oj te Paliaczki 2007-05-17

Tyle tej pustej gatki a robić pijaczkom się nie chce, bo wolą pić stękać, płakać i doić kasę z Unii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.