mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogi potrzebują zmiany procedur i szczęścia

Drogi potrzebują zmiany procedur i szczęścia

Zespół Doradców Gospodarczych TOR przygotował zestawienie wszystkich robót drogowych w woj. mazowieckim, które powinny zostać wykonane na mistrzostwa EURO2012. Okazuje się, że drogowcy zdążą na czas tylko przy dużej dozie szczęścia lub radykalnych zmianach procedur związanych z wydawaniem decyzji administracyjnych.

Drogi potrzebują zmiany procedur i szczęścia

 „Niestety, jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, poślizg wynosi 2-4 lata. Żadna z inwestycji drogowych nie zakończyła się zgodnie z pierwotnymi planami – powiedział w ‘Życiu Warszawy’ Janusz Piechociński z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR .

Zagrożona jest budowa dróg ekspresowych pełniących rolę obwodnicy stolicy, które mają przejąć ruch z autostrady A2. Chodzi o wschodnią obwodnicę Warszawy pomiędzy Markami a Garwolinem. Na chwilę obecną nie ma nawet dokładnie określonego przebiegu tej trasy a wniosek o decyzję środowiskową utknął w urzędzie wojewódzkim (złożony w listopadzie 2005 r.). Podobnie jest z drogą ekspresową S7, czyli trasami wylotowymi w kierunku Gdańska na północy w kierunku Krakowa na południu. Trudno będzie zdążyć z przebudową Trasy Toruńskiej w drogę ekspresową i przedłużyć ją do Radzymina. Małe szanse są tez na budowę południowej obwodnicy od Puławskiej do szosy lubelskiej.

TOR-u postuluje m.in. zmiany w urzędach (np. zwiększenie liczby pracowników) oraz zatrudnienie menedżerów, którzy ponosiliby osobistą odpowiedzialność za poszczególne inwestycje. Według specjalistów z TOR-u tylko przy zmianach i odrobinie szczęścia terminy mogą zostać dotrzymane.

Przeczytaj także:

Transportowe priorytety Warszawy przed EURO 2012 (2007-05-09)

Pani Minister na Wsch. Obwodnicy Warszawy (2007-05-08)

Przyśpieszy budowa dróg (2007-04-19)

Grunty pod Trasę N-S w Warszawie (2007-03-30)

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic (2006-08-29)

 


Podobne wiadomości:

Przyśpieszy budowa dróg

Przyśpieszy budowa dróg

Polskie drogi 2007-04-19

Komentuj:

~Stary z. 2007-05-19

Szczęście to jest potrzebne przy grze w ruletkę albo na rybach, a nie przy budowie dróg. Jacy doradcy takie tempo budowy. Warszawa do tej pory nie ma sensownego programu budowy obwodnic, na razie nie została wibita ani jedna łopata a w Bieczu aż pięć. Może zatrudnijcie wróżkę, plujcie przez lewę ramię i łapcie się za guzik gdy widzicie kominiarza, bo to, podobno przynosi szczęście.

~astrolog 2007-05-19

To jest mozliwe, ale jesli zaczna protestowac ekolodzy, mieszkancy, zaczna sie odwolania od przetargow, decyzje srodowiskowe i lokalizacyjne beda podejmowane z tak ogromnym opoznieniem, nie ma szans na to by zdazyc na Euro 2012. Trzeba radykalnie uproscic procedury: lokalizacja, ochrona srodowiska, zamowienia publiczne, odwolania od przetargow.

~Misiek 2007-05-17

Nie jestem z natury hurraoptymistą ale jedno wiem: na EURO2012 Polska będzie miała świetne drogi. I tyle w tym temacie...

~Oj te Paliaczki 2007-05-17

Tyle tej pustej gatki a robić pijaczkom się nie chce, bo wolą pić stękać, płakać i doić kasę z Unii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando