Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogi zaufania = mniej zabitych

Drogi zaufania = mniej zabitych

"Statystyka wypadków wyraźnie pokazuje, że w tym roku może zginąć więcej ludzi niż w poprzednim, mimo tak wielu działań, które podejmuje wiele organizacji rządowych i pozarządowych. Mając to na względzie GDDKiA postanowiła całkowicie zmienić swoje podejście do bezpieczeństwa ruchu drogowego, bo zamiast spadać – liczba zabitych rośnie" – Zbigniew Kotlarek Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogi zaufania = mniej zabitych

Od tego roku przez najbliższe siedem GDDKiA będzie realizować strategiczny plan „Dróg zaufania” - zmniejszenia liczby zabitych. Strategię podzielono na trzy programy operacyjne:
akcję „Bezpieczna Ósemka”, która rozpoczęła się w tym roku na DK 8. Jest to pilotażowy program, który będzie realizowany do 2013 roku. Przebudowa dróg, budowa chodników, barierki przy chodnikach, kładki dla pieszych, doświetlenie przejść dla pieszych, weryfikacja ograniczeń prędkości oraz zamontowanie około 90 fotoradarów to konkretne działania operacyjnego programu „Bezpieczna Ósemka” na drodze krajowej nr 8. W 2008 roku podobne działania zostaną wprowadzone na kolejnych ośmiu drogach krajowych, natomiast w roku 2009 działania zostaną rozszerzone na pozostałe 88 dróg krajowych.

Działania GDDKiA skupią się na dwóch podstawowych dziedzinach:

• zmiany inżynieryjne – poprawa dróg, czyli wszystkich tych elementów, które sprawiają, że drogi są niebezpieczne

• komunikacyjne – działania informacyjne za pośrednictwem map z informacjami gdzie trwają roboty budowlane i gdzie są fotoradary, za pośrednictwem mediów, happeningów, plakatów, ulotek, billboardów, a także serwisu internetowego

Innowacyjną metodą komunikowania podjętych przez GDDKiA działań poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego będzie wykorzystanie systemu CB Radio – o czym poinformował rzecznik prasowy GDDKiA Andrzej Maciejewski.

 


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~mark 2007-07-04

Niech wszyscy bezmózgowcy którzy popierają fotoradary to nic nie da bo wszyscy kierowcy wiedząc ze jest fotoradar zwalniają ale dalej pędząnawet 180km to jakas paranoja waszych łbach jaby było bezprawie wszystkie fotoradary zniszczyłbym kałasznikiem bo to nie potrzebny wydatek pieniądze wyrzucone w błoto najpierw drogi szybkie wybudujcie a potem radary to ma sens Podam ze jadąc zTychów do Kalisza powinno zając mi około 2,5 godziny jazdy a jechałem ponad 5 godzin to nienormalne 21 wieku

~Smok 2007-07-01

Walka o bezpieczeństwo poprzez stawianie fotoradarów. To samo na drodze nr 12/17 pod Lublinem. Wąsko, teren zabudowany non-stop, ale obwodnicy i drogi alternatywnej doczekam sie chyba w następnym wcieleniu. Gminy się kłócą o przebieg przyszłej trasy i stawiają kolejne fotoradary. To się nazywa zakutołebstwo!

~przemo 2007-06-28

jak ta akcja ma sie odnosic do planów przebudowy Dk8 na drogę ekspresową teraz wywala kase a za 3-4 lata wszystko zniszczą bo beda przerabiać

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj