mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogie polskie drogi

Drogie polskie drogi

Budowa polskich dróg może wynieść dużo więcej niż zakładano. Firmy budowlane domagają się w sumie już 2,5 mld zł odszkodowań - wylicza "Rzeczpospolita”. Spawy czesto kończa się w sądach a inwestycje odwlekane są w czasie.

Drogie polskie drogi
Wykonawcy nowych odcinków dróg  zaznaczają, że po wejściu na plac budowy wystąpiły nowe, nie wymienione w dokumentach przetargowych, okoliczności wymagające dodatkowych robót. Niektóre firmy jak np. Alpine Bau (wykonawca odcinka autostrady A1) zarzuca, że np. budowa jednego z obiektów inżynierskich mogła grozić katastrofa budowlaną.  Resort Infrastruktury i GDDKiA twierdzi, że firmy chcą w ten sposób wymusić zmianę wysokości podpisanego kontraktu.
 
Spory kończą się w sądzie, który rozstrzyga o dodatkowych środkach dla firm budowlanych lub uznaje kary umowne, naliczane przez zleceniodawcę za niedotrzymanie warunków zawartej umowy. Na czas procesów roboty są zwykle przerywane , a inwestycja nie ma szans na realizacje w zaplanowanym terminie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Auta2 – nowi bohaterowie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~333D 2011-03-03

Dlaczego GDDKiA podpisuje kolejne umowy z firmami które na innych odcinkach już nie dają sobie rady jak np Mostostal, ma problem z zimowymi żabami pod Rzeszowem a teraz wygrywa zdecydowanie jeszcze niższą ceną za km odcinek Tuszyn - Stryków - po co? Dyrektorzy z GDDiK będą winni - nie będzie na euro 2013 drogi A1 obok Łodzi.

~astrolog 2011-03-03

Rzad powinien stac twardo. Wygrali przetarg, wiedzieli na co sie porywaja. To potezne zachodnie koncerny, ktore maja stada prawnikow i doskonale sobie poradza wykanczajac polskich malych podwykonawcow. To nimi sie rzad powinien zapiekowac, a nie Alpine Bau i innymi cwaniakami. Zero negocjacji, a jak sie nie podoba, to do widzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.