Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogie polskie drogi

Drogie polskie drogi

Budowa polskich dróg może wynieść dużo więcej niż zakładano. Firmy budowlane domagają się w sumie już 2,5 mld zł odszkodowań - wylicza "Rzeczpospolita”. Spawy czesto kończa się w sądach a inwestycje odwlekane są w czasie.

Drogie polskie drogi
Wykonawcy nowych odcinków dróg  zaznaczają, że po wejściu na plac budowy wystąpiły nowe, nie wymienione w dokumentach przetargowych, okoliczności wymagające dodatkowych robót. Niektóre firmy jak np. Alpine Bau (wykonawca odcinka autostrady A1) zarzuca, że np. budowa jednego z obiektów inżynierskich mogła grozić katastrofa budowlaną.  Resort Infrastruktury i GDDKiA twierdzi, że firmy chcą w ten sposób wymusić zmianę wysokości podpisanego kontraktu.
 
Spory kończą się w sądzie, który rozstrzyga o dodatkowych środkach dla firm budowlanych lub uznaje kary umowne, naliczane przez zleceniodawcę za niedotrzymanie warunków zawartej umowy. Na czas procesów roboty są zwykle przerywane , a inwestycja nie ma szans na realizacje w zaplanowanym terminie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 131 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~333D 2011-03-03

Dlaczego GDDKiA podpisuje kolejne umowy z firmami które na innych odcinkach już nie dają sobie rady jak np Mostostal, ma problem z zimowymi żabami pod Rzeszowem a teraz wygrywa zdecydowanie jeszcze niższą ceną za km odcinek Tuszyn - Stryków - po co? Dyrektorzy z GDDiK będą winni - nie będzie na euro 2013 drogi A1 obok Łodzi.

~astrolog 2011-03-03

Rzad powinien stac twardo. Wygrali przetarg, wiedzieli na co sie porywaja. To potezne zachodnie koncerny, ktore maja stada prawnikow i doskonale sobie poradza wykanczajac polskich malych podwykonawcow. To nimi sie rzad powinien zapiekowac, a nie Alpine Bau i innymi cwaniakami. Zero negocjacji, a jak sie nie podoba, to do widzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 od Bengala Design
Ferrari F12 to motoryzacyjne dzieło sztuki. Firma Bengala Automotive Design, pochodząca z Hiszpanii, postanowiła przedstawić własną interpretację tego modelu. Oto potwór o nazwie F12 Caballeria.