mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogie polskie drogi

Drogie polskie drogi

Budowa polskich dróg może wynieść dużo więcej niż zakładano. Firmy budowlane domagają się w sumie już 2,5 mld zł odszkodowań - wylicza "Rzeczpospolita”. Spawy czesto kończa się w sądach a inwestycje odwlekane są w czasie.

Drogie polskie drogi
Wykonawcy nowych odcinków dróg  zaznaczają, że po wejściu na plac budowy wystąpiły nowe, nie wymienione w dokumentach przetargowych, okoliczności wymagające dodatkowych robót. Niektóre firmy jak np. Alpine Bau (wykonawca odcinka autostrady A1) zarzuca, że np. budowa jednego z obiektów inżynierskich mogła grozić katastrofa budowlaną.  Resort Infrastruktury i GDDKiA twierdzi, że firmy chcą w ten sposób wymusić zmianę wysokości podpisanego kontraktu.
 
Spory kończą się w sądzie, który rozstrzyga o dodatkowych środkach dla firm budowlanych lub uznaje kary umowne, naliczane przez zleceniodawcę za niedotrzymanie warunków zawartej umowy. Na czas procesów roboty są zwykle przerywane , a inwestycja nie ma szans na realizacje w zaplanowanym terminie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~333D 2011-03-03

Dlaczego GDDKiA podpisuje kolejne umowy z firmami które na innych odcinkach już nie dają sobie rady jak np Mostostal, ma problem z zimowymi żabami pod Rzeszowem a teraz wygrywa zdecydowanie jeszcze niższą ceną za km odcinek Tuszyn - Stryków - po co? Dyrektorzy z GDDiK będą winni - nie będzie na euro 2013 drogi A1 obok Łodzi.

~astrolog 2011-03-03

Rzad powinien stac twardo. Wygrali przetarg, wiedzieli na co sie porywaja. To potezne zachodnie koncerny, ktore maja stada prawnikow i doskonale sobie poradza wykanczajac polskich malych podwykonawcow. To nimi sie rzad powinien zapiekowac, a nie Alpine Bau i innymi cwaniakami. Zero negocjacji, a jak sie nie podoba, to do widzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.