mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowcy finiszują na Skłodowskiej-Curie w Toruniu

Drogowcy finiszują na Skłodowskiej-Curie w Toruniu

Wąska, wiecznie zakorkowana, ze zniszczoną nawierzchnią - taka była do niedawna ulica Marii Skłodowskiej-Curie w Toruniu. Droga prowadząca do dużych zakładów przemysłowych i centrów handlowych była systematycznie degradowana przez ciężki transport. Wszystko to się zmieni, dzięki realizowanej przez miasto inwestycji. Do jej zakończenia pozostało zaledwie ponad miesiąc.

Drogowcy finiszują na Skłodowskiej-Curie w Toruniu
W ramach prac drogowcy przebudowują północną jezdnię ulicy Skłodowskiej-Curie i dobudowują drugą jezdnię po stronie południowej. Przebudowane zostały skrzyżowania z ul. Równinną, Bukową, Klonową, Wierzbową i Palmową. Dla pieszych i rowerzystów powstają nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Prace są prowadzone na odcinku 2,12 km. - Gotowa jest dobudowana jezdnia południowa, wykonano już kanalizację, ekrany dźwiękowe i oświetlenie - mówi Tomasz Królak z firmy Skanska. W tej chwili prace są prowadzone na jezdni północnej, która w ramach inwestycji przejdzie kapitalny remont.

- Kończymy roboty kanalizacyjne związane z budową kanalizacji deszczowej. Na wysokości Urzędu Marszałkowskiego na odcinku 200 metrów wykonujemy koryto jezdni. Na końcowym odcinku Skłodowskiej-Curie, objętej zakresem przebudowy, ustawiamy krawężniki. Na drugiej jezdni ul. Równinnej prowadzimy roboty bitumiczne. Zaawansowane są również prace na ścieżkach rowerowych, gdzie układana jest nawierzchnia. Równolegle do prac drogowych trwają roboty związane z ustawianiem i montażem słupów oświetleniowych – wylicza Królak.

Modernizacja ulicy Skłodowskiej-Curie zakończy się zgodnie z umową we wrześniu 2012 roku. Jej koszt to 34 mln złotych.

Podobne wiadomości:

Peugeot 807 – lifting przed emeryturą

auto motor i sport 0000-00-00

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.