mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowcy gotowi na zimę

Drogowcy gotowi na zimę

Drogi krajowe są gotowe na zimę, a kierowcy będą otrzymywać informacje o sytuacji także przez CB Radio – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Utrzymanie przejezdności dróg krajowych w sezonie zimowym 2009/2010 może kosztować około 265 mln zł. To o 60 mln zł więcej niż wydano rok wcześniej.

Drogowcy gotowi na zimę
Ponad 2 tysiące pługów, w tym ponad 150 wydajnych pługów wirnikowych, niemal tysiąc solarek i ponad 100 piaskarek będzie wykorzystywane tej zimy na drogach zarządzanych przez GDDKiA. W razie potrzeby na zimowe utrzymanie dróg zostanie zużytych 340 tys. ton soli drogowej, ponad 5 tys. ton chlorku wapnia oraz ponad 100 tys. ton środków poprawiających szorstkość dróg. GDDKiA planuje także ustawić 950 km zasłon przeciwśnieżnych. Służby w 16 oddziałach GDDKiA przez cały okres zimowy będą prowadziły akcję odśnieżania dróg, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców, jakie mogą spowodować niesprzyjające warunki pogodowe.

W centrali GDDKiA i we wszystkich jej oddziałach funkcjonują całodobowo Punkty Informacji Drogowej (PID), które zbierają z podległych jednostek informacje o stanie dróg i warunkach ruchu (nie tylko w okresie zimowym) oraz informują użytkowników dróg i media o istniejących i przewidywanych warunkach ruchu na sieci dróg krajowych.

W tym roku po raz pierwszy informacje będą przekazywane na bieżąco, dzięki wykorzystaniu dostępnych w rejonach GDDKiA nadajnikom CB Radia. Kierowcy będą otrzymywali dane dotyczące zmieniającej się sytuacji na konkretnych odcinkach dróg, stanu ich odśnieżenia oraz prognoz na najbliższe godziny.

Podobne wiadomości:

Subaru WRX STI TRAX, czyli zimowy czołg na...

auto motor i sport 0000-00-00

Oto TRAX - zimowa odsłona Imprezy, której nie straszne nawet największe muldy i zaspy.

Jedziesz na ferie? Sprawdź samochód

Jedziesz na ferie? Sprawdź samochód

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

~Mistrzu 2009-10-28

Bua ha ha... :)

~diabolo 2009-10-26

hehheehe hihihihii hahahhahha

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.