mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowcy gotowi na zimę

Drogowcy gotowi na zimę

Drogi krajowe są gotowe na zimę, a kierowcy będą otrzymywać informacje o sytuacji także przez CB Radio – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Utrzymanie przejezdności dróg krajowych w sezonie zimowym 2009/2010 może kosztować około 265 mln zł. To o 60 mln zł więcej niż wydano rok wcześniej.

Drogowcy gotowi na zimę
Ponad 2 tysiące pługów, w tym ponad 150 wydajnych pługów wirnikowych, niemal tysiąc solarek i ponad 100 piaskarek będzie wykorzystywane tej zimy na drogach zarządzanych przez GDDKiA. W razie potrzeby na zimowe utrzymanie dróg zostanie zużytych 340 tys. ton soli drogowej, ponad 5 tys. ton chlorku wapnia oraz ponad 100 tys. ton środków poprawiających szorstkość dróg. GDDKiA planuje także ustawić 950 km zasłon przeciwśnieżnych. Służby w 16 oddziałach GDDKiA przez cały okres zimowy będą prowadziły akcję odśnieżania dróg, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców, jakie mogą spowodować niesprzyjające warunki pogodowe.

W centrali GDDKiA i we wszystkich jej oddziałach funkcjonują całodobowo Punkty Informacji Drogowej (PID), które zbierają z podległych jednostek informacje o stanie dróg i warunkach ruchu (nie tylko w okresie zimowym) oraz informują użytkowników dróg i media o istniejących i przewidywanych warunkach ruchu na sieci dróg krajowych.

W tym roku po raz pierwszy informacje będą przekazywane na bieżąco, dzięki wykorzystaniu dostępnych w rejonach GDDKiA nadajnikom CB Radia. Kierowcy będą otrzymywali dane dotyczące zmieniającej się sytuacji na konkretnych odcinkach dróg, stanu ich odśnieżenia oraz prognoz na najbliższe godziny.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Jedziesz na ferie? Sprawdź samochód

Jedziesz na ferie? Sprawdź samochód

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

~Mistrzu 2009-10-28

Bua ha ha... :)

~diabolo 2009-10-26

hehheehe hihihihii hahahhahha

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Syrena Nixi – polski „elektryk” z Żerania
Syrena Nixi – polski „elektryk” z Żerania
Moda na samochody elektryczne dociera również do Polski. Firma AK Motor pracuje nad pierwszym samochodem elektrycznym – Syrena Nixi - produkowanym nad Wisłą.
Odgadnij model Odgadnij model