mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowcy podsumowują I kwartał 2009

Drogowcy podsumowują I kwartał 2009

Przetargi na budowę autostrad i dróg ekspresowych na blisko 11 mld złotych ogłosiła GDDKiA w I kwartale 2009 roku. Dokładnie dla strategicznych inwestycji rozpoczęto 19 postępowań przetargowych, których realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku. W tym ponadprogramowo przetarg na budowę drogi S8, obwodnice m.Zambrów i m.Wiśniewo – postępowanie było planowane na II kwartał 2009. To ponad 300 km nowych dróg ekspresowych i autostrad.

Drogowcy podsumowują I kwartał 2009
W I kwartale wyłoniono również wykonawców dla budowy południowego odcinka autostrady A1 od węzła Maciejów do Sośnicy i ekspresowej „siódemki” ze Skarżyska Kamiennej do m.Występa. Wartość tych inwestycji to prawie 2 mld złotych.

Pierwsze trzy miesiące 2009 roku przyniosły rozstrzygnięcie dla dwóch ww. inwestycji. Ogłoszone zostały przetargi na kluczowe inwestycje patrząc przez pryzmat organizowanych przez Polskę Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Wystartowały przetargi m.in. na budowę autostrady A2 z Łodzi do Warszawy (91km), autostrady A1 od Torunia do Kowala (64km), budowę autostrady A4 z Jarosławia do granicy w Korczowej (46,8km).

Kolejny kwartał bieżącego roku to wzmożona praca przy kolejnych strategicznych przetargach dla realizacji rządowego programu budowy dróg i autostrad. 11 postępowań przetargowych, w tym na budowę ponad 70-kilometrowego odcinka autostrady A4 od Tarnowa do Rzeszowa, przebudowę południowej jezdni na autostradzie A18 oraz na budowę ponad 130 km dróg ekspresowych.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Jacek 2009-04-07

Maruda jesteś. Ogłoszenie przetargu oznacza że za rok/dwa ruszy budowa, a za cztery/pięć lat powinna być gotowa droga. Oczywiście lepiej by było żeby za miesiąc ale bądźmy realistami. Przetarg na A1 Czerwienice-Kowal został ogłoszony 31 marca. A przy okazji to normalne że rząd stara się swoje działania sprzedać jak najlepiej i ja jako fan budowy dróg mam wrażenie że coś się w końcu ruszyło.

~osskaa 2009-04-03

To jest rządowa propaganda, na dodatek kłamliwa. A2 - na razie wyodrębniono 5 odcinków pomiędzy Łodzią i Warszawą, a GDDKiA do 28 kwietnia szuka wykonawców chętnych do stanięcia do przetargu. Do samego przetargu, jego rozstrzygnięcia i budowy jeszcze daleka droga, tym bardziej, że jest to system "Zaprojektuj i Zbuduj" A1- Toruń-Kowal, podobna sytuacja, etap zapraszania chętnych by wzięli udział w przetargu, choć to rzeczywiście dziwne, bo do tej pory o tym odcinku było cicho. A4 - taka sama sytuacja. Przetarg jest tylko na autostradową obwodnicę Rzeszowa i prawie tak zaawansowana procedura na odcinek Szarów-Tarnów (II Etap Przetargu). Z tymi 130km dróg ekspresowych to też lipa, bo żaden z przetargów się nie rozpoczął, po prostu prawdopodobnie zakończono procedury środowiskowe i zebrano niezbędne dokumenty takie jak Mat.Przetargowe... A ja cały czas się pytam - kiedy S5 (świecie-Wrocław), S6 (Gdynia-Słupsk) zapowiadana ostatnio, S7 (Gdańsk-Płońsk; Kielce-Kraków), S8 (warszawa-wrocław)?

~sd 2009-04-03

Nie słyszałem, żeby przo przetarg na a1 toruń - kowal był ogłoszony. To prawda? Ktoś jest lepiej poinformowany? A kiedy roztrzygniecie

~p 2009-04-02

A zdjęcie ilustruje stan budowy A4 w zeszłym roku. Tak na wszelki wypadek gdyby z podsumowania wynikło, że od tamtego czasu nie zrobili żadnego postępu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.