mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowcy podsumowują I kwartał 2009

Drogowcy podsumowują I kwartał 2009

Przetargi na budowę autostrad i dróg ekspresowych na blisko 11 mld złotych ogłosiła GDDKiA w I kwartale 2009 roku. Dokładnie dla strategicznych inwestycji rozpoczęto 19 postępowań przetargowych, których realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku. W tym ponadprogramowo przetarg na budowę drogi S8, obwodnice m.Zambrów i m.Wiśniewo – postępowanie było planowane na II kwartał 2009. To ponad 300 km nowych dróg ekspresowych i autostrad.

Drogowcy podsumowują I kwartał 2009
W I kwartale wyłoniono również wykonawców dla budowy południowego odcinka autostrady A1 od węzła Maciejów do Sośnicy i ekspresowej „siódemki” ze Skarżyska Kamiennej do m.Występa. Wartość tych inwestycji to prawie 2 mld złotych.

Pierwsze trzy miesiące 2009 roku przyniosły rozstrzygnięcie dla dwóch ww. inwestycji. Ogłoszone zostały przetargi na kluczowe inwestycje patrząc przez pryzmat organizowanych przez Polskę Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Wystartowały przetargi m.in. na budowę autostrady A2 z Łodzi do Warszawy (91km), autostrady A1 od Torunia do Kowala (64km), budowę autostrady A4 z Jarosławia do granicy w Korczowej (46,8km).

Kolejny kwartał bieżącego roku to wzmożona praca przy kolejnych strategicznych przetargach dla realizacji rządowego programu budowy dróg i autostrad. 11 postępowań przetargowych, w tym na budowę ponad 70-kilometrowego odcinka autostrady A4 od Tarnowa do Rzeszowa, przebudowę południowej jezdni na autostradzie A18 oraz na budowę ponad 130 km dróg ekspresowych.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Jacek 2009-04-07

Maruda jesteś. Ogłoszenie przetargu oznacza że za rok/dwa ruszy budowa, a za cztery/pięć lat powinna być gotowa droga. Oczywiście lepiej by było żeby za miesiąc ale bądźmy realistami. Przetarg na A1 Czerwienice-Kowal został ogłoszony 31 marca. A przy okazji to normalne że rząd stara się swoje działania sprzedać jak najlepiej i ja jako fan budowy dróg mam wrażenie że coś się w końcu ruszyło.

~osskaa 2009-04-03

To jest rządowa propaganda, na dodatek kłamliwa. A2 - na razie wyodrębniono 5 odcinków pomiędzy Łodzią i Warszawą, a GDDKiA do 28 kwietnia szuka wykonawców chętnych do stanięcia do przetargu. Do samego przetargu, jego rozstrzygnięcia i budowy jeszcze daleka droga, tym bardziej, że jest to system "Zaprojektuj i Zbuduj" A1- Toruń-Kowal, podobna sytuacja, etap zapraszania chętnych by wzięli udział w przetargu, choć to rzeczywiście dziwne, bo do tej pory o tym odcinku było cicho. A4 - taka sama sytuacja. Przetarg jest tylko na autostradową obwodnicę Rzeszowa i prawie tak zaawansowana procedura na odcinek Szarów-Tarnów (II Etap Przetargu). Z tymi 130km dróg ekspresowych to też lipa, bo żaden z przetargów się nie rozpoczął, po prostu prawdopodobnie zakończono procedury środowiskowe i zebrano niezbędne dokumenty takie jak Mat.Przetargowe... A ja cały czas się pytam - kiedy S5 (świecie-Wrocław), S6 (Gdynia-Słupsk) zapowiadana ostatnio, S7 (Gdańsk-Płońsk; Kielce-Kraków), S8 (warszawa-wrocław)?

~sd 2009-04-03

Nie słyszałem, żeby przo przetarg na a1 toruń - kowal był ogłoszony. To prawda? Ktoś jest lepiej poinformowany? A kiedy roztrzygniecie

~p 2009-04-02

A zdjęcie ilustruje stan budowy A4 w zeszłym roku. Tak na wszelki wypadek gdyby z podsumowania wynikło, że od tamtego czasu nie zrobili żadnego postępu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando