mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowcy ruszą z pracami na A6

Drogowcy ruszą z pracami na A6

GDDKiA zamierza jeszcze w tym roku rozpocząć prace związane z budową węzła Tczewska i przebudową autostrady A6 na odcinku węzeł Kijewo – węzeł Rzęśnica (bez węzła). Pod koniec grudnia ubiegłego roku został ogłoszony przetarg na przebudowę autostrady na odcinku o długości 2,2 kilometra pomiędzy węzłem Kijewo, a planowanym węzłem Tczewska.

Drogowcy ruszą z pracami na A6

Rozpoczęcie prac przewidywane jest w maju tego roku, roboty mają potrwać 15 miesięcy. Prace będą obejmowały wymianę istniejącej, konstrukcji drogi z „klawiszujących” płyt betonowych na nową, równą nawierzchnię bitumiczną. Droga zostanie poszerzona i wyposażona w pasy awaryjnego postoju. Jest to pierwszy etap prac planowanych na autostradzie A6. W drugim etapie zostanie wybudowany nowy węzeł Tczewska, dokumentację dla budowy tego węzła przygotowuje miasto Szczecin.Nowe połączenie drogowe skomunikuje autostradę ze Szczecinem – Dąbiem oraz Wielgowem i planowaną przy autostradzie strefą ekonomiczną. Jednocześnie powstanie węzła Tczewska umożliwi likwidację istniejącego, kolizyjnego skrzyżowania drogi S3 z ulicą Goleniowską oraz skrzyżowania z drogą do Wielgowa na węźle Rzęśnica. Rozpoczęcie przetargu na budowę węzła Tczewska planowane jest III kwartale tego roku.
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~obserwator 2011-01-24

Tą wiadomość czytam nie pierwszy raz, ale za pierwszym razem przeżyłem szok!!! Nigdy bym nie przepuszczał, że krótki odcinek od węzła Kijewo do węzła Rzęśnica o długości ok. 7 km będzie j bardziej dzielony na jeszcze bardziej krótkie już pododcinki przeznaczone do budowy. Przecież to jakieś absolutne kuriozum!!!To chyba lepiej tego nawet całkowicie nie ruszać.

~vobis 2011-01-24

raiders z ciemnogrodu juz przecież piszą :D

~vobis 2011-01-24

raiders z ciemnogrodu juz przecież piszą :D

~raiders z ciemnogrodu 2011-01-24

niedługo będzie taki zastój że zaczną pisać o odcinkach 200 m

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech