mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowcy wybrali wykonawcę budowy S7 przy Ostródzie

Drogowcy wybrali wykonawcę budowy S7 przy Ostródzie

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę odcinka S7 Ostróda Północ – Ostróda Południe o dł. 9,7 km wraz  z obwodnicą Ostródy w ciągu dk 16 o dł. 8,7 km złożyło konsorcjum firm: Salini Polska, Salini Impregilo z Mediolanu i Todini Construzioni Generali z Rzymu.

Drogowcy wybrali wykonawcę budowy S7 przy Ostródzie
Po upływie czasu na wniesienie odwołań od rozstrzygnięcia przetargu oraz po przeprowadzeniu kontroli uprzedniej postępowania przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych możliwe będzie podpisanie umowy, a następnie rozpoczęcie prac.

Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Powstaną dwa węzły drogowe - „Ostróda  Północ” na przecięciu z drogą wojewódzką 530 i „Ostróda Południe” na skrzyżowaniu z dk 16. Wraz z budową odcinka S7 zostanie zrealizowana w ciągu drogi krajowej nr 16 obwodnica Ostródy od skrzyżowania z dk 15 w rejonie miejscowości Ornowo do węzła „Ostróda Południe”. Obwodnica Ostródy będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Konsorcjum chce wybudować  drogę w 20 miesięcy za 995,9 mln zł. Oferuje też 10 lat gwarancji.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~filemon 2014-10-28

http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/7852/s7-ostroda-polnoc-ostroda-poludnie

~Nazgul 2014-10-27

Proszę o wytłumaczenie, dlaczego jest taki koszt tej inwestycji skoro km autostrady kosztuje podobno 10 mln euro? Nie widziałem projektu ale chyba tam nie będzie 10 km mostu? Pozdro

~astrolog 2014-10-26

Już wyszedł... Przecież nie jedna firma startowała w tym przetargu a różnice cen nie były jakieś drastyczne. To nie jest jakaś szczególnie wysoka cena.

~filemon 2014-10-24

nie wypowiadaj się chłopie na tematy, o których nie masz pojęcia...bo wyjdziesz kiedyś na głupka.

~tomasso 2014-10-23

SKANDAL - co wy o tym myślicie? to nie możliwe fizycznie i logicznie, aby za nie całe 10 km zapłacić jakiej firmie 995,9 mln zł!! przecież ta droga nie będzie kosztowała nawet połowy tej sumy! To 50% zwyżki na zarobek netto - prowizje, pensje prezesa. Robotnicy i tak zarabiają mało, surowce byle jakie i tanie, robota robiona na odwal, ale cena kosmiczna i przeszła przez przetarg, bo inni zażądali jeszcze więcej! zmowa firm budowlanych wciąż bez konsekwencji!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Rapid – odświeżone wnętrze i nadwozie
Skoda Rapid – odświeżone wnętrze i nadwozie
Już za dwa tygodnie w Genewie czeka nas wysyp nowości, a wśród nich niespodzianka od czeskiego producenta. Skoda odświeża wygląd i wyposażenie modeli Rapid i Rapid Spaceback. Co się zmieniło?
Odgadnij model Odgadnij model