mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowcy zajmą się DW 512

Drogowcy zajmą się DW 512

Blisko 5 mln zł będzie kosztował remont drogi wojewódzkiej nr 512 na odcinku od Pieniężna do Ząbek. Inwestycja jest konieczna, ponieważ podczas wiosennych roztopów i jesiennych obfitych opadów droga jest nieprzejezdna.

Drogowcy zajmą się DW 512
Być może już niedługo uda się rozpocząć remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 512, przebiegającej przez powiat braniewski w województwie warmińsko-mazurskim. Obecnie mieszkańcy wsi Woźnik, Pełty, Pluty, Jeziorko i Zięby leżących przy drodze z Pieniężna do Ząbek napotykają na problemy z przejazdem tą trasą, szczególnie podczas wiosennych roztopów i po jesiennych obfitych opadach. Wtedy droga staje się nieprzejezdna.

Okoliczni mieszkańcy słali w tej sprawie do Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Olsztynie prośby o pomoc. Problemem tym zainteresował się Marszałek Województwa Jacek Protas, któremu starosta braniewski Leszek Dziąg przybliżył bardzo trudną sytuację użytkowników. Tego typu inwestycja przerasta możliwości finansowe powiatu, ale determinacja mieszkańców i samorządu dała pozytywny efekt. Zarząd Województwa postanowił przeznaczyć na remont drogi pieniądze z rezerwy budżetowej województwa na 2008 rok. Całkowity koszt remontu, którego zakończenie przewiduje się na koniec czerwca przyszłego roku, wyniesie około 5 mln zł. Natomiast w tym roku remont pochłonie blisko 3 mln zł.

Wojewódzki Zarząd Dróg w Olsztynie ogłosił 22 września bieżącego roku przetarg na remont 15 km drogi wojewódzkiej nr 512. Pod koniec października zostanie wyłoniony wykonawca, a ekipa remontowa powinna przystąpić do pracy już na początku listopada. W ramach inwestycji oprócz odnowy nawierzchni drogi, zostaną wyremontowane pobocza, odtworzone rowy przydrożne, wycięte zakrzaczenia i uschłe drzewa.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~wojciechkuzminski@wp.pl 2008-09-25

tak a czy ktos jechał drogą z ZŁOTY STOK -LĄDEK ZDRÓJ - tu nawet jeep wysiada ,moze ktos ruszy dupe i zbuduje nowy asfalt na odcinku orłowiec -lądek zdrój ,duzo nie kosztuje biorac po uwage dmuchane inwestycje w polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic