mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowcy zapewniają, że zimowe ubytki łatają na bieżąco

Drogowcy zapewniają, że zimowe ubytki łatają na bieżąco

Zmiana temperatury powietrza – z minusowej na plusową – może powodować powstawanie lokalnych ubytkow w części dróg krajowych. Drogi w tych miejscach są naprawiane w maksymalnie krótkim czasie, w wielu wypadkach w ciągu godziny od chwili wykrycia awarii – zapewnia GDDKiA.

Drogowcy zapewniają, że zimowe ubytki łatają na bieżąco
W tym roku GDDKiA dysponuje budżetem na bieżące utrzymanie sieci dróg krajowych (w tym na zimowe naprawy nawierzchni) w wysokości ponad 1 mld zł. Pieniędzy na uzupełnianie zimowych ubytków w drogach nie będzie brakowało. Tym bardziej, że około 60 proc. sieci dróg krajowych to odcinki w stanie dobrym lub bardzo dobrym, gdzie ryzyko powstawania wyrw nawet w czasie wahań temperatur jest niewielkie – zapewniają drogowcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Infiniti M35h – gotowe na Europę

auto motor i sport 0000-00-00

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Michał 2011-01-16

To co lepiej dziurę pozostawić skoro łatanie to dziadostwo? żeby łatać na "zimno" czyli właściwie i na długo potrzeba do tego odpowiedniej temperatury czyli około 5-6 stopni na plusie. Jak jest zimniej to takie łatanie nie ma sensu i łata się dziury masą na "gorąco" to starcza na dostatecznie na tyle długo by wiosną zrobić porządną łatę, dla niekumatych radzę trochę się zapoznać z tematem a nie pisać od rzeczy...

~adam 2011-01-14

Technologia takiego naprawiania to kupa śmiechu. Szkoda pieniędzy na tą fuszerkę. Komu zależy na takiej dziadowskiej naprawie. Nikt tego nie widzi?.

~piotr 2011-01-13

oczywiście, a wszyscy kierowcy mają fatamorgane widząc dziury w jezdniach, a tak wogóle to czego oni (kierowcy) się czepiają, niech się cieszą, że mają samochody a jak stać ich na samochody to stać ich na naprwy. To kolejny przyklad na brak poszanowania użytkownikow dróg, brak odpowiedzialności i kultury technicznej w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.