mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowe priorytety 2007-2013

Drogowe priorytety 2007-2013

Budowa dróg i autostrad, stworzenie sieci dróg ekspresowych oraz modernizacja dróg kluczowych z punktu widzenia rozwoju regionalnego. Usprawnienie przejazdów przez miasta na prawach powiatu będzie realizowane przez budowę obwodnic miast oraz usprawnienie przejazdów drogami krajowymi przez te miasta - to priorytety polityki transportowej w latach 2007-2013.

Drogowe priorytety 2007-2013

"Jednym z podstawowych warunków osiągnięcia wysokiego tempa wzrostu gospodarczego Polski jest unowocześnienie systemu transportowego. Zagadnienia rozwoju transportu i jego wyposażenia infrastrukturalnego znajdą się w jednym, szeroko pojętym programie operacyjnym Infrastruktura i Środowisko. Celem działania Rządu w tym zakresie jest zwiększenie spójności transportowej kraju oraz polepszenie dostępności do wszystkich regionów Polski, poprzez przebudowę miejskich odcinków dróg krajowych administrowanych przez samorządy w koordynacji z inwestycjami na głównych korytarzach drogowych" - powiedział Minister Transportu i Budownictwa Jerzy Polaczek podczas odbywającej się w Warszawie 15 marca br. konferencji "Metropolie RP potrzebują pomocy od UE".
 
Ponadto w kwietniu zostanie przedłożona Radzie Ministrów "Strategia Rozwoju Transportu Kolejowego do 2009 roku". Rozwój infrastruktury kolejowej  wymaga przede wszystkim zakończenia procesu restrukturyzacji PKP oraz stworzenia systemu wsparcia finansowego kolei, zarówno ze środków krajowych, jak i ze środków UE. Za szczególnie istotne ministerstwo uznaje wspieranie modernizacji infrastruktury kolejowej i wymiany taboru kolejowego.

Przeczytaj także:

Więcej i szybciej - rządowe propozycje drogowe (2006-01-20)

Rządowe wydatki (2006-01-19)

2025 r - europejskie standardy (2005-07-15)

Warszawskie wylotówki do remontu (2006-02-16)

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

Ekspresowa szóstka wyzwaniem Wybrzeża

Ekspresowa szóstka wyzwaniem Wybrzeża

Polskie drogi 2014-06-30

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Polskie drogi 2014-11-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.