mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drogowe przetargi w Radomiu

Drogowe przetargi w Radomiu

Jedenaście firm chce wybudować ulicę Paciaka na radomskim Janiszpolu. Aż dwanaście ofert wpłynęło natomiast na przetarg dotyczący budowy ulicy Bacha, zlokalizowanej w tej samej części Radomia. Obie drogi po zakończeniu prac będą ciągami pieszo-jezdnymi. To dwie pierwsze w tym roku inwestycje w ramach tak zwanych czynów społecznych.

Drogowe przetargi w Radomiu
W obydwu przetargach wystartowały przede wszystkim firmy z Radomia, ale dostaliśmy także kilka ofert z Makowca i Skaryszewa.

Najtańszą ofertę w przetargu na budowę ulicy Paciaka złożyła radomska firma Mar-Kar. Chce 87 tysięcy 56 złotych. Najdroższa wpłynęła od firmy As z Radomia: 117 tysięcy 64 złote. Na sfinansowanie zamówienia przeznaczyliśmy 90 tysięcy złotych. Ulica Paciaka zostanie zbudowana na odcinku 78 metrów. Będzie tam kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie, wykonane zostaną także wszelkie roboty teletechniczne oraz drogowe. Wybrany wykonawca pierwszej tegorocznej czynówki będzie miał na zrealizowanie zadania dwa miesiące (od momentu podpisania umowy).

Za budowę ulicy Bacha najmniej zażądała skaryszewska firma Bruk-Bud, która złożyła ofertę w wysokości 188 tysięcy 141 złotych. Najdroższa oferta - na kwotę 307 tysięcy 542 złotych - została natomiast złożona przez firmę Ben-Bruk ze Skaryszewa. Na realizację zamówienia MZDiK w Radomiu zarezerwowało 250 tysięcy złotych. Zakres robót jest podobny do tych na Paciaka. Obejmie 200-metrowy odcinek ulicy. Termin realizacji prac to też dwa miesiące od dnia podpisania umowy.
Tematy w artykule: drogi miejskie Radom

Podobne wiadomości:

Może ruszyć budowa zachodniej obwodnicy Radomia

Może ruszyć budowa zachodniej obwodnicy...

Polskie drogi 2015-07-29

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.