mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Droższa ekspresowa Żywiec-Zwardoń?

Droższa ekspresowa Żywiec-Zwardoń?

Otwarto oferty w przetargu na budowę drogi ekspresowej S-69 Bielsko -Biała – Żywiec – Zwardoń, na odcinku Laliki II – Zwardoń. Długość odcinka wynosi 1,7 km, a kosztorys 39,7 mln złotych. Tradycyjnie już złożone oferty znacznie przewyższały kosztorys GDDKiA.

Droższa ekspresowa Żywiec-Zwardoń?

W ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę jednojezdniowej drogi ekspresowej o długości 1,78 km, budowę obiektów inżynierskich w tym przejście podziemne dla pieszych, most nad potokiem Roztoka, most nad potokiem Czerna, estakady w ciągu drogi ekspresowej S - 69 nad szlakiem migracji zwierząt, mury oporowe.

Do przetargu przystąpiło 11 oferentów. Oferty rozpoczynały się od ponad 54 mln zł a najwyższa wynosiła ponad 86 mln zł czyli ponad dwukrotnie więcej niż założyła w kosztorysie GDDKiA.Jeżeli GDDKiA nie zaakceptuje żadnej z ofert zmuszona będzie rozpisać przetarg ponownie.

Równolegle prowadzone są prace przygotowawcze na realizację pozostałych etapów budowy drogi ekspresowej S69 tj. odcinek Bielsko-Biała – Żywiec oraz obwodnica Węgierskiej Górki. Zakłada się, że realizacja odcinka Bielsko-Biała – Żywiec dł. 27,0 km drogi dwujezdniowej nastąpi w latach 2008 – 2010, a obwodnicy Węgierskiej Górki – o dł. 8,5 km drogi jednojezdniowej – w latach 2009 – 2011.

Przeczytaj także:

Ekspresową do Żywca (2007-01-08)

 


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Niko 2007-04-02

Co to za droga expresowa =jednojezdniowa. Trzeba patrzec smialo w przyszlosc i od razu wybudowac droge dwujezdniowa : 110h na godzine. Pozdrowienia

~vojager 2007-03-25

Dość często zmuszony jestem jeździć tym co jest obecnie. Nie nazywam tego drogą. Przypomina to raczej trakt do spędu zwierząt. Dziury, brak poboczy, osuwiska, kostka bazaltowa. Tak jest do granicy, później już ok. Nowa droga powinna być NATYCHMIAST wybudowana!

~Dam 2007-03-24

Wygląda że sporo, aczkolwiek następujące widzę powody 1) Odcinek krótki - a nakłady stałe podobne jak przy budowie dłuższego więc rozkładaja sie one na mniejszą ilość kilometrów 2) Obiekty inzynierskie zawsze kosztuja sporo - (...) budowę obiektów inżynierskich w tym przejście podziemne dla pieszych, most nad potokiem Roztoka, most nad potokiem Czerna, estakady w ciągu drogi ekspresowej S - 69 nad szlakiem migracji zwierząt, mury oporowe. Pozdrawiam

~m 2007-03-23

nie znam tych okolic, ale czemu tak drogo za niecale 2 km jednojezdniowej ekspresowki?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport