mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Druga jezdnia S7 Elbląg – Pasłęk już pod ruchem

Druga jezdnia S7 Elbląg – Pasłęk już pod ruchem

28 lipca 2011 r. udostępniono do ruchu drugą jezdnię drogi ekspresowej S7 na odcinku Elbląg – Pasłęk. Prace budowlane o wartości 662 mln zł rozpoczęły się jesienią 2008 r. i trwały 22 miesiące.
Inwestycja została dofinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Prace  prowadzone były na większości trasy poza istniejącą drogą. Inwestycja polegała na budowie ponad 14 km odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej o przekroju poprzecznym 2x2 od węzła „Elbląg Wschód” do miejscowości Pasłęk (węzeł „Pasłęk Północ”).

Druga jezdnia S7 Elbląg – Pasłęk już pod ruchem
Oddanie do ruchu głównej trasy S7 nie oznacza zakończenia prac. Roboty drogowe będą trwały do jesieni, ponieważ kontrakt obejmuje również remont starej siódemki. Po wybudowaniu drogi ekspresowej, dotychczasowa droga krajowa nr 7 stanie się drogą lokalną. Zanim jednak trafi do samorządów, zostanie wyremontowana. Końcowy odbiór całej inwestycji nastąpi jesienią, po zakończeniu wszystkich robót.

Podobne wiadomości:

Audi – we Frankfurcie z S-kami

auto motor i sport 0000-00-00

T.27 – najoszczędniejsze auto świata?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~zen 2011-08-04

333D zaszokowales mnie ze szukasz prostych i inteligentnych rozwiazan, TO SIE NIE ZDARZY w tym kraju, system jest nie do pokonania, najlepszym tego przykladem jest instytucja o nazwie GDDKiA, do Gdanska przez Strykow, Plock bez S10 , Warszawa na koncu drogi super okazji chinskiej , droga do nikad typu S22 za setki milionow o ruchu 500 samochodow na dobe, itd itd

~333D 2011-08-02

Ciekawe ile mają opóźnienia na odcinku Olsztynek -Nidzica 2 lata??? Natomiast nie należy się napalać na szybką realizację odcinka Ostróda - Olsztynek tam jest błędne trasowanie S-7 ta obecna lokalizacja jast fatalna idzie od Olsztynka na zachód żeby potem skręcić na północ i to 250 m pod górę!! po co???po co przeplata się kilka razy ze starą drogą ??? Niestety koncepcja budowy S-7 w woj Mazowieckim takze jest zła- należy budować nową A-7 schemat autostrad warszawskich- propozycja z 1999r

~Hellboy 2011-07-31

Piękna? Jeździłem nią kilka dni temu i pięknie nie było..Samochód raz po raz podskakiwał na jakiś nierównościach jakby asfalt źle ułożyli albo spieprzyli coś z podbudową.

~ss 2011-07-30

juz wkrotce he he

~dajan55 2011-07-29

Piękna droga - czekamy kiedy wybudują następne odcinki !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.