mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drugi etap na DW 546 w Bierzgłowie

Drugi etap na DW 546 w Bierzgłowie

Trwają przygotowania do rozpoczęcia drugiego etapu przebudowy DW nr 546 w Bierzgłowie w województwie kujawsko-pomorskim. Rozpisany został przetarg na to zadanie.

Drugi etap na DW 546 w Bierzgłowie
- Modernizacja fragmentu DW nr 546 w Bierzgłowie ze względu na duży zakres robót została podzielona na dwa etapy. W pierwszej kolejności na odcinku 833 metrów powstała kanalizacja deszczowa. Jest ona niezbędna, do tego by odprowadzać deszczówkę z zabudowanego obszaru. W kolejnym etapie odnowiona zostanie nawierzchnia. – Zadanie zostało podzielone na etapy nie tylko ze względu na duży koszt. Praktyka pokazuje, że po wykonaniu wszelkiego rodzaju prac przy instalacjach podziemnych, warto odczekać pewien czas, aż grunt się ustabilizuje - informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

- Ostatnio prowadziliśmy prace związane z usuwaniem korzeni wyciętych drzew na tej drodze – tłumaczy dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – Rozpisaliśmy też przetarg na odnowę nawierzchni połączoną z budową chodnika, a także parkingu w rejonie kościoła. Inwestycji towarzyszyć będzie wymiana oznakowania pionowego oraz wykonane zostanie tak zwane grubowarstwowe oznakowanie poziome. Z kosztorysu wynika, że odnowa nawierzchni będzie wiązała się z wydatkiem ponad 3 mln zł. Ostateczny koszt poznamy po przetargu. Prace zakończą się we wrześniu.

 

W kosztach budowy parkingów oraz ścieżki pieszo – rowerowej partycypuje gmina Łubianka. - To ważna droga, ponieważ łączy nas z jedną ze stolic województwa, mówi wójt gminy, Jerzy Zająkała. - Inwestycja pozwoli na zdecydowaną poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Dlatego liczymy też, że remont na Bierzgłowie się nie skończy na modernizowanym kilometrze drogi i uda się w najbliższych latach zmodernizować całą drogę z Bierzgłowa do Łubianki, w tym dobudować ciąg pieszo-rowerowy. Z kolei na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 553 w samej Łubiance przygotowujemy dokumentację projektową na budowę ronda. Ponieważ na tych zadaniach nam wyjątkowo zależy gmina ściśle współpracuje przy nich z samorządem wojewódzkim i jesteśmy gotowi współfinansować część prac - dodaje wójt.
Tematy w artykule: utrudnienia w ruchu

Podobne wiadomości:

Zmiany na S7 Skarżysko-Kamienna - Występa

Zmiany na S7 Skarżysko-Kamienna - Występa

Polskie drogi 2015-04-17

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Polskie drogi 2015-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.