mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drugi etap przebudowy DW 239 w Gródku

Drugi etap przebudowy DW 239 w Gródku

Po przebudowie DW nr 239 w Gródku (powiat świecki) rozpocznie się drugi etap tej inwestycji. Inwestycja obejmuje modernizację trasy łączącej gminę Drzycim ze Świeciem i planowaną trasą S5. Przebudowany zostanie odcinek w kierunku Krąplewic, a także most nad kanałem biegnącym do elektrowni. Pierwsze prace ruszą w poniedziałek (28 lipca).

Drugi etap przebudowy DW 239 w Gródku
W ubiegłym roku przebudowany został blisko 2-kilometrowy odcinek tej trasy przebiegający przez miejscowość Gródek oraz w kierunku elektrowni wodnej. W praktyce powstała tam od podstaw nowa droga. Zaczynając od podbudowy, przez nowe warstwy asfaltu po pełną infrastrukturę poprawiającą bezpieczeństwo. Przy drodze dobudowano chodniki, ścieżkę rowerową, wymieniono oznakowanie, zainstalowano bariery sprężyste na łukach i wzdłuż skarp, odnowiono oznakowanie.

- W tym roku zamierzamy zrealizować kolejny etap prac. Przebudujemy następny 2-kilometrowy fragment pomiędzy Krąplewicami i Gródkiem. Zakładamy, że roboty będą tam prowadzone stosunkowo szybko. To teren leśny, bez zabudowy. Droga musi otrzymać nową podbudowę, która zapewni odpowiednią nośność. Jezdnia zostanie poszerzona do 6 metrów. Odnowione zostanie oznakowanie pionowe i poziome. Uporządkowane zostaną pobocza. Przygotowujemy się do przetargu – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Wraz z odnową tego odcinka zaplanowano także przebudowę mostu na kanale prowadzącym do elektrowni wodnej. Projekt zakłada ona między innymi poszerzenie przeprawy do 6 metrów oraz zwiększenie jej nośności. Nowy most ma należeć do klasy B, czyli dopuszczać ruch pojazdów o masie całkowitej 40 ton. W trakcie prac kierowcy będą musieli korzystać z objazdu wytyczonego przez miejscowość Żur. Inwestycja kosztuje 1,7 mln zł. Prace na moście zakończą się na przełomie listopada i grudnia tego roku.

Droga wojewódzka nr 239 umożliwia komunikację pomiędzy gminą Drzycim oraz Świeciem. W Świeciu poprzez ul. Miodową i Wojska Polskiego łączy się z DK nr 91 i DK nr 5. W najbliższych latach zostanie ona przebudowana na trasę szybkiego ruchu Bydgoszcz-Nowe Marzy. W ostatnich latach na DW nr 239 powstała także ścieżka pieszo-rowerowa pomiędzy Świeciem i Sulnowem oraz chodnik w Laskowicach. Te dwa zadania zostały zrealizowane w ramach Drogowej Inicjatywy Samorządowej dzięki współdziałaniu samorządu województwa i gmin.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.