mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Drugi odcinek obwodnicy Trzebiatowa gotowy

Drugi odcinek obwodnicy Trzebiatowa gotowy

Rozpoczął się odbiór techniczny drugiego odcinka obwodnicy Trzebiatowa, stanowiącego część drogi wojewódzkiej  nr 102 w woj. zachodniopomorskim.  Dzięki niemu, podróżujący tranzytem nadmorską trasą wiodącą z Kołobrzegu do Międzyzdrojów. Kierowcy będą mogli od północy ominąć trzebiatowską starówkę. Miasto czeka jeszcze na trzecią, środkową część obwodnicy.

Drugi odcinek obwodnicy Trzebiatowa gotowy
Na półtorakilometrowym odcinku zbudowano trzy ronda łączące obwodnicę z drogami miejskimi oraz nowy most przez rzekę Regę, który połączył obwodnicę z ulicą Parkową. Powstały też nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Projekt zakładał budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę istniejących instalacji - gazowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej a także uzupełnienie zieleni miejskiej.

Budowa obwodnicy została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Planu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
Wykonawcą robót była Eurovia Polska SA.

Warto dodać, że na początku października oficjalnie oddano do użytku pierwszy odcinek obwodnicy Trzebiatowa, który połączył drogi wojewódzkie 103 i 109. Ten niemal 250 metrowy odcinek drogi z dwoma rondami i ścieżką pieszo-rowerową kosztował 4 miliony 800 tys. złotych. Dofinansowanie unijne stanowiło ponad 2 i pół miliona złotych.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

~zbistyr 2012-12-05

W tym Trzebiatowie rządzą prawicowe BARANY.Jaka obwodnica.A gdzie jest połączenie tych dwóch odcinków.Tylko baran mógł nazwać to obwodnicą.

Jotgie 2012-12-02

250m obwodnicy w tym 2 ronda... No cóż, pewno znacznie ułatwi ruch i przyspieszy przejazd! Nie rozumiem, dlaczego u nas wszelkie przebudowy mają na celu spowolnienie ruchu więc w rezultacie zwiększanie jego natężenia co z kolei prowadzi do zwiększenia liczby wypadków! To działanie odwrotne do zamierzeń!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.