mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Duże zainteresowanie budową S3

Duże zainteresowanie budową S3

Do wrocławskiego oddziału GDDKiA wpłynęło łącznie 85 wniosków o dopuszczenie do procedury przetargowej na realizację 5 zadań budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku Nowa Sól-Legnica. Podpisanie umowy i rozpoczecie prac dla S3 planowane jest na rok 2014.

Duże zainteresowanie budową S3
To pierwszy etap przetargu ograniczonego, w którym wszyscy zainteresowani wykonawcy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w postepowaniu. Wykonawcy, którzy pozytywnie przejdą weryfikację wniosków zostaną zaproszeni do drugiego etapu, w którym będą mogli złożyć swoje oferty.
 
Zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S3 Nowa Sól – Legnica (autostrada A4) na terenie województwa lubuskiego i dolnośląskiego przewiduje realizacje pięciu zadań:

 

Zadanie I od węzła Nowa Sól Południe do węzła Gaworzyce (bez węzła), o długości ok. 16,4

Zadanie II od węzła Gaworzyce do węzła Kaźmierzów (bez węzła), o długości ok. 16,9

Zadanie III od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ, o długości ok. 14,4 km

Zadanie IV od węzła Lubin Północ (bez węzła) do węzła Lubin Południe, o długości ok. 11,3 km

Zadanie V od węzła Lubin Południe (bez węzła) do węzła Legnica II (A-4), o długości około 22,6 km

Budowa odcinka Nowa Sól – Legnica (A4) przewiduje powstanie miedzy innymi 98 szt. obiektów inżynierskich w tym m.in. mosty, estakady, wiadukty, przejścia dla zwierząt.

W ten sposób ruszyły procedury przetargowe na budowę ponad 81 km drogi ekspresowej S3, która położona jest w uzupełniającym korytarzu TINA łączącym wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północy, następnie wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica).
Tematy w artykule: lubuskie

Podobne wiadomości:

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2013-11-05

Jak wygląda droga S3 Szczeecin -Gorzów?,gdzie te obiecane zjazdy ,wjazdy na tą drogę? ! Jadąc od str Gorzowa przez 27 km brakuje węzla,uznano że nie trzeba na zadupiach budować .Dalej nastepne 27 km tez uznano że to zadupie ,bo nie trzeba węzłów

~Żubr 2013-10-31

I dalej pytanie:|Co z odcinkiem Mikowo - Świnoujście?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.