mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Duże zainteresowanie budową S5

Duże zainteresowanie budową S5

Osiemnastu wykonawców złożyło wnioski o dopuszczenie do dalszego etapu przetargu na budowę drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław odcinek Radomicko- Kaczkowo etap I Radomicko – Leszno Płd.  Wśród zainteresowanych są firmy polskie, z krajów Unii Europejskiej oraz Turcji. 

Duże zainteresowanie budową  S5
- Następny etap przetargu to zaproszenie do składania ofert cenowych.  Po zakończeniu I etapu przetargu – wstępnej kwalifikacji – Oddział zaprosi  wybranych wykonawców do składania ofert cenowych. Poza ceną na wybór wykonawcy będą miały wpływ termin realizacji i okres gwarancji. Czas realizacji odcinka Radomicko ( bez węzła) - Leszno Płd., o  długości ponad 19 km to 25 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Do okresów realizacji nie wlicza się tzw. okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). Minimalny termin wykonania zadania to 22 miesiące od daty zawarcia umowy - informuje  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak przewidują drogowcy, wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na III  kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu nastąpić ma w drugiej połowie  2017 roku

W ramach umowy wykonawca wybuduje dwujezdniową drogę ekspresową S5 o długości ponad 19 km, z dwoma pasami ruchu, dwa węzły drogowe w ciągu drogi S5: Świeciechowa oraz Leszno Zachód (dawny węzeł Leszno). Zadanie obejmie również przebudowę dróg, budowę równoległych dróg dojazdowych dla obsługi przyległego terenu, budowę Miejsca Obsługi Podróżnych Wilkowice Zachód,  budowę szesnastu obiektów inżynierskich, odwodnienia drogi, oświetlenia, a także urządzeń  ochrony środowiska w tym m.in. ekranów ochronnych. Wykonawca będzie odpowiadał za wykonanie i wprowadzenie stałej  oraz tymczasowej organizacji ruchu na drodze ekspresowej i odcinkach przebudowywanych dróg - urządzenia organizacji i bezpieczeństwa ruchu (w tym: bariery drogowe, oznakowanie poziome i pionowe),  przywrócenie dróg publicznych użytkowanych przez wykonawcę w czasie budowy do standardu sprzed rozpoczęcia budowy zgodnie z ustaleniami poczynionymi z Zarządcami Dróg. Wykona pełną rekultywację terenów zajętych pod zaplecza techniczne, socjalne, place budowy, drogi na czas budowy i wszelkie inne tereny przekształcone przez Wykonawcę w czasie robót i okresie usuwania wad, opracowanie dokumentacji powykonawczej, uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

- Na początku grudnia br. mija termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na budowę S5 Poznań - Wrocław odc. Radomicko- Kaczkowo etap II  Leszno Płd. -  Kaczkowo, długości ponad  9 km.  Wówczas poznamy firmy, które są zainteresowane budową  kolejnego odcinka S5 - zaznacza GDDKiA.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe droga ekspresowa

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii
Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii
Afera "dieselgate" odbija się czkawką u kolejnych producentów należących do grupy VW. Tym razem ucierpi z tego powodu Porsche, które nie może sprzedawać niektórych swoich produktów na terenie Szwajcarii.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech