mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Duże zainteresowanie budową kolejnego odcinka S7

Duże zainteresowanie budową kolejnego odcinka S7

21 firm i konsorcjów zainteresowanych jest budową drogi ekspresowej S7 od granicy woj. świętokrzyskiego z mazowieckim do Skarżyska-Kamiennej. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w drugiej połowie br.- poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Duże zainteresowanie budową kolejnego odcinka S7
Przetarg na budowę ponad 7-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 ogłoszony został w grudniu 2013. Wśród zainteresowanych budową są firmy i konsorcja m.in. z Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Włoch, Portugali czy Hiszpanii. Po analizie wniosków  GDDKiA zaprosi nie więcej niż 20 wykonawców do drugiego etapu postępowania przetargowego czyli do złożenia ofert cenowych.

W ramach inwestycji na terenie województwa świętokrzyskiego powstanie 7,6-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma bezkolizyjnymi węzłami komunikującymi trasę z miastem, terenami przyległym i istniejącą drogą. Wybudowanych zostanie 7 przejść dla zwierząt, spełnione zostaną także wszystkie warunki niezbędne dla ochrony środowiska zgodnie z wydaną w styczniu 2014 roku decyzją środowiskową. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności. Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy zaskarżoną przez ekologów decyzję ZRID, czyli zgodę na realizację inwestycji drogowej.

Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Kierowca 2014-02-04

Ale sie to wlecze...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.