mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwa lata na budowę małej obwodnicy Świdnicy

Dwa lata na budowę małej obwodnicy Świdnicy

Mała obwodnica Świdnicy to nowy odcinek drogi o długości ponad 3 km w województwie dolnośląskim. Docelowo połączy węzeł „Słotwina” (znajdujący się w ciągu projektowanej obwodnicy Świdnicy - droga krajowa nr 35) z drogą wojewódzką nr 382 w kierunku Strzegomia. Budowa potrwa dwa lata.

Dwa lata na budowę małej obwodnicy Świdnicy
Powstanie dwujezdniowa droga o klasie G 2x2, która będzie miała dwie jezdnie o szerokości 8 m każda, nowe skrzyżowania jednopoziomowe i rondo połączone z obwodnicą Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, których liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. z Kędzierzyna Koźla. Termin realizacji budowy  to 2 lata od podpisania umowy (lipiec 2013 rok).

Koszt prac budowlanych – 23,2 mln zł. 50 % - dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, 50 % - Budżet Województwa Dolnośląskiego.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~kierowca 2011-07-11

W powiązaniu że niedługo przejezdna będzie AWO , remontowana jest 5 od Kostomłotów i będzie łącznik od 5 do Świdnicy oznacza hiper poprawę dojazdu dla jadących z dalszych miejscowości niż Wrocław lub jadących dalej na Wałbrzych (10 km naddatku nad DK 35 nie ma w tym wypadku znaczenia w porównaniu z poprawą komfortu jazdy). A że w jednym poziomie - sorry ale chyba natężenia ruchu nie ma takiego żeby na trzech kilometrach budować wielopoziomowe skrzyżowania. Porozmawiajmy czy coś jest debilizmem czy nie jak będzie już w całości to wszystko otwarte - moim zdaniem i tak duże uznanie dla osób odpowiedzialnych że to wszystko się udało. Jak dwa lata temu mówiono mi o tym uznawałem to za s-f.

~as 2011-07-11

Dwie jezdnie i skrzyżowania jednopiziomowe. Czyli "Gierkówka"? Co za debilizm.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.