mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwa lata na budowę małej obwodnicy Świdnicy

Dwa lata na budowę małej obwodnicy Świdnicy

Mała obwodnica Świdnicy to nowy odcinek drogi o długości ponad 3 km w województwie dolnośląskim. Docelowo połączy węzeł „Słotwina” (znajdujący się w ciągu projektowanej obwodnicy Świdnicy - droga krajowa nr 35) z drogą wojewódzką nr 382 w kierunku Strzegomia. Budowa potrwa dwa lata.

Dwa lata na budowę małej obwodnicy Świdnicy
Powstanie dwujezdniowa droga o klasie G 2x2, która będzie miała dwie jezdnie o szerokości 8 m każda, nowe skrzyżowania jednopoziomowe i rondo połączone z obwodnicą Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, których liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. z Kędzierzyna Koźla. Termin realizacji budowy  to 2 lata od podpisania umowy (lipiec 2013 rok).

Koszt prac budowlanych – 23,2 mln zł. 50 % - dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, 50 % - Budżet Województwa Dolnośląskiego.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~kierowca 2011-07-11

W powiązaniu że niedługo przejezdna będzie AWO , remontowana jest 5 od Kostomłotów i będzie łącznik od 5 do Świdnicy oznacza hiper poprawę dojazdu dla jadących z dalszych miejscowości niż Wrocław lub jadących dalej na Wałbrzych (10 km naddatku nad DK 35 nie ma w tym wypadku znaczenia w porównaniu z poprawą komfortu jazdy). A że w jednym poziomie - sorry ale chyba natężenia ruchu nie ma takiego żeby na trzech kilometrach budować wielopoziomowe skrzyżowania. Porozmawiajmy czy coś jest debilizmem czy nie jak będzie już w całości to wszystko otwarte - moim zdaniem i tak duże uznanie dla osób odpowiedzialnych że to wszystko się udało. Jak dwa lata temu mówiono mi o tym uznawałem to za s-f.

~as 2011-07-11

Dwie jezdnie i skrzyżowania jednopiziomowe. Czyli "Gierkówka"? Co za debilizm.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.