mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwa mosty i tunel w mieście Kraka

Dwa mosty i tunel w mieście Kraka

Krakowianie mieszkający przy ulicach Branickiej i Kąkolowej w Krakowie mogą już korzystać z wyremontowanych dwóch mostów. Oddano także do użytku wyremontowany i oświetlony tunel w Ruszczy.

Most przy ulicy Branickiej jest mostem trójprzęsłowym o długości około 29 m i szerokości użytkowej 5,0 m. Przed remontem most był w złym stanie technicznym, nieszczelny, obawy budziła kondycja belek. Most drogowy przy ulicy Branickiej został wybudowany w latach 50 przez Hutę im. Lenina. W roku 1985 został wpisany do ewidencji obiektów mostowych administrowanych przez Zarząd Dróg i Komunikacji. Nowy pomost wykonano z prefabrykowanych płyt żelbetowych o grubości 12 cm. Zostały również wykonane schody oraz tymczasowa kładka dla pieszych, przełożono sieć gazową i elektryczną. Na moście została położona także nowa nawierzchnia z asfaltu. Prace remontowe trwały od 23 maja br. do 31 lipca br. Całkowity koszt robót wyniósł 750 tys. zł.

W marcu rozpoczął się remont mostu przy ul. Kąkolowej. Zakres prac objął wymianę drewnianej konstrukcji mostu, została również położona nowa nawierzchnia asfaltu. Wykonano chodniki oraz zabezpieczenia antykorozyjne, uporządkowano nasypy i skarpy na dojazdach, wykonano zabezpieczenia antykorozyjne, oczyszczono także koryto cieku w sąsiedztwie mostu. Prace trwały do 12 maja br. Całkowity koszt wykonanych robót wyniósł ponad 95 tys. zł.

Mieszkańcy Ruszczy mogą również korzystać z wyremontowanego tunelu łączącego os. Wadów i os. Ruszcza. Remont obejmował wymianę nawierzchni, chodników, modernizację urządzeń infrastruktury podziemnej. W tunelu zostało zamontowane oświetlenie. Remont wyniósł prawie 250 tys. zł.

Przeczytaj także:

Za dwa lata A4 do Szarowa (2006-06-30)

Krakowski Szybki Tramwaj (2006-07-05)

Pierwsze rondo w Polsce (2006-09-22)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.