mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwa mosty i tunel w mieście Kraka

Dwa mosty i tunel w mieście Kraka

Krakowianie mieszkający przy ulicach Branickiej i Kąkolowej w Krakowie mogą już korzystać z wyremontowanych dwóch mostów. Oddano także do użytku wyremontowany i oświetlony tunel w Ruszczy.

Most przy ulicy Branickiej jest mostem trójprzęsłowym o długości około 29 m i szerokości użytkowej 5,0 m. Przed remontem most był w złym stanie technicznym, nieszczelny, obawy budziła kondycja belek. Most drogowy przy ulicy Branickiej został wybudowany w latach 50 przez Hutę im. Lenina. W roku 1985 został wpisany do ewidencji obiektów mostowych administrowanych przez Zarząd Dróg i Komunikacji. Nowy pomost wykonano z prefabrykowanych płyt żelbetowych o grubości 12 cm. Zostały również wykonane schody oraz tymczasowa kładka dla pieszych, przełożono sieć gazową i elektryczną. Na moście została położona także nowa nawierzchnia z asfaltu. Prace remontowe trwały od 23 maja br. do 31 lipca br. Całkowity koszt robót wyniósł 750 tys. zł.

W marcu rozpoczął się remont mostu przy ul. Kąkolowej. Zakres prac objął wymianę drewnianej konstrukcji mostu, została również położona nowa nawierzchnia asfaltu. Wykonano chodniki oraz zabezpieczenia antykorozyjne, uporządkowano nasypy i skarpy na dojazdach, wykonano zabezpieczenia antykorozyjne, oczyszczono także koryto cieku w sąsiedztwie mostu. Prace trwały do 12 maja br. Całkowity koszt wykonanych robót wyniósł ponad 95 tys. zł.

Mieszkańcy Ruszczy mogą również korzystać z wyremontowanego tunelu łączącego os. Wadów i os. Ruszcza. Remont obejmował wymianę nawierzchni, chodników, modernizację urządzeń infrastruktury podziemnej. W tunelu zostało zamontowane oświetlenie. Remont wyniósł prawie 250 tys. zł.

Przeczytaj także:

Za dwa lata A4 do Szarowa (2006-06-30)

Krakowski Szybki Tramwaj (2006-07-05)

Pierwsze rondo w Polsce (2006-09-22)


 


Podobne wiadomości:

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Polskie drogi 2016-05-13

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.