mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwa odcinki S7 z umowami

Dwa odcinki S7 z umowami

Niebawem ruszą pierwsze prace przy budowie dwóch odcinków ekspresowej "siódemki" pomiędzy Koszwałami a Elblągiem. Nową drogą kierowcy będą mogli pojechać jesienią 2018 roku.

Dwa odcinki S7 z umowami
Gdański oddział GDDKiA podpisał w piątek dwie umowy na realizację drogi ekspresowej S7 w województwie pomorskim. Odcinek od Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego zrealizuje firma Metrostav, zaś od Nowego Dworu Gdańskiego do Kazimierzowa pod Elblągiem - Budimex.

To łącznie czterdzieści kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej budowanej w trudnym terenie Żuław. Będzie tam trzeba włożyć wiele pracy przy wzmocnieniach gruntu – m.in. wymianie podłoża, wbijaniu pali, nawet kilkanaście metrów w głąb ziemi. Stąd wynika tak wysoka cena za kilometr drogi. Do tego dochodzi budowa kilkadziesięciu obiektów inżynierskich. Wśród nich będą dwa nowe, blisko kilometrowe, mosty przez Wisłę.

― To największe kontrakty jakie realizowała dotychczas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na Pomorzu. – powiedział na uroczystym podpisaniu umów Robert Marszałek, dyrektor gdańskiego oddziału GDDKiA.- To inwestycja o wielkim znaczeniu ekonomicznym i społecznym dla Pomorza. Droga ekspresowa umożliwi też dalszy rozwój gospodarczy województwa, samorządów. Skala tego przedsięwzięcia można porównać do jednoczesnej budowy Południowej Obwodnicy Gdańska, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i tunelu pod Martwą Wisłą.Pierwszym zadaniem jest budowa odcinka od końca Południowej Obwodnicy Gdańska do Nowego Dworu Gdańskiego o długości 20,47 km, które będzie realizowała firma Metrostav. Wartość tego kontraktu wynosi przeszło 1,642 mld zł.

― To nasz drugi projekt, który będziemy realizować w Polsce. Jest on dwukrotnie większy od poprzedniego, ale jesteśmy do tego przygotowani - powiedział Radim Čáp z Metrostavu.

Drugim zadaniem jest budowa 19,14 km drogi z Nowego Dworu Gdańskiego do Elbląga, gdzie droga płynnie włączy się do istniejącej obwodnicy tego miasta.

― Na ten kontrakt przechodzi dobra ekipa ― ludzie, którzy budowali Pomorską Kolej Metropolitalną – poinformował Dariusz Blocher, prezes Budimexu. ― Daliśmy już zresztą dowód na to, że inwestycje kończymy w terminie, a nawet przed jego upływem.

W ciągu tygodnia nastąpi przekazanie wykonawcom obu placów budowy, co umożliwi im rozpoczęcie prac budowlanych. Budowa obu odcinków potrwa trzy lata, a w październiku 2018 r. trasą pojadą pierwsze samochody.

Podobne wiadomości:

Audi RS6 i RS7 dostaną więcej mocy

auto motor i sport 2015-10-22

Dodatkowy zastrzyk mocy w Audi RS6 i RS7 to nie jedyna zmiana. Zobacz, co jeszcze zmodyfikowali inżynierowie z Ingolstadt.

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~warszawiak 2015-10-13

Już poruszałem ten temat w sierpniu b.r. na tym portalu. Wszystko bardzo fajnie, ale co z obecnym jednopoziomowym skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną DK7 z drogą lokalną Helenowo-Elbląg? Chyba GDDKiA nie wytnie numeru i nie zostawi kawałka odcinka zwyklej drogi dwujezdniowej razem z tym skrzyżowaniem? Jestem trochę zaniepokojony, bo GDDKiA już niejedne takie numery wycinała, a koniec odcinka przyszłej drogi ekspresowej S7 na pokazanej w artykule mapce występuje wyraźnie (jadąc od strony Gdańska) przed skrętem na Helenowo lub Elbląg.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.