mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwa przetargi na S19 na Podkarpaciu

Dwa przetargi na S19 na Podkarpaciu

Ogłoszono dwa przetargi na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim w kierunku granicy z województwem lubelskim.

Dwa przetargi na S19 na Podkarpaciu
Łączna długość obu odcinków od Sokołowa Małopolskiego do Lasów Janowskich wynosi 54 km. Wraz z odcinkami będącymi już w realizacji pozwolą one szybko dostać się z Rzeszowa w kierunku Lublina. To kolejna inwestycja na Podkarpaciu, której realizacja przewidziana jest w ramach nowej perspektywy finansowej UE 2014-2020.

Pierwszy przetarg obejmuje swym zakresem zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Lasy Janowskie do węzła Nisko Południe (dł. 24,3 km) z podziałem na trzy odcinki realizacyjne:

- zadanie A: Lasy Janowskie - Zdziary o dł. ok. 9,3 km;
- zadanie B: Zdziary - Rudnik nad Sanem o dł. ok. 9 km;
- zadanie C: Rudnik nad Sanem - Nisko Południe o dł. ok. 6 km.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 30.10.2015r.

Drugie postępowanie przetargowe dotyczy zaprojektowania i budowy drogi S19 na odcinku od węzła Nisko Południe do węzła Sokołów Małopolski Północ (dł. 29,9 km) również z podziałem na trzy odcinki realizacyjne:

- zadanie A: Nisko Południe – Podgórze o dł. ok. 11,5 km;
- zadanie B: Podgórze - Kamień o dł. ok. 10,5 km;
- zadanie C: Kamień - Sokołów Małopolski Północ o dł. ok. 7,9 km.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 26.10.2015r.

Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie zaprojektowanie poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Zainteresowane inwestycją firmy mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na całość lub dowolnie wybraną ilość odcinków realizacyjnych. Postępowania przetargowe prowadzone są w trybie przetargu ograniczonego co oznacza, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, którzy spełnią warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu, m.in. pod kątem posiadanego potencjału, zdolności ekonomicznej i finansowej. Zamawiający oceni także zdolność wykonawców do należytego wykonania zamówienia, a w szczególności do jego wiedzy i doświadczenia. Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie 3 kryteriów: cena, termin realizacji i okres gwarancji.

Droga ekspresowa S19 biegnąca na Podkarpaciu połączy się z odcinkami realizowanymi przez lubelski Oddział GDDKiA. Zgodnie z PBDK 2014 – 2023 S19 między Rzeszowem a Lublinem będzie miała długość 157,5 km.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~2+1 shi_t 2015-10-09

Dopisz że będzie to g.... 2+1

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.