mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwa przetargi na S19 na Podkarpaciu

Dwa przetargi na S19 na Podkarpaciu

Ogłoszono dwa przetargi na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim w kierunku granicy z województwem lubelskim.

Dwa przetargi na S19 na Podkarpaciu
Łączna długość obu odcinków od Sokołowa Małopolskiego do Lasów Janowskich wynosi 54 km. Wraz z odcinkami będącymi już w realizacji pozwolą one szybko dostać się z Rzeszowa w kierunku Lublina. To kolejna inwestycja na Podkarpaciu, której realizacja przewidziana jest w ramach nowej perspektywy finansowej UE 2014-2020.

Pierwszy przetarg obejmuje swym zakresem zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Lasy Janowskie do węzła Nisko Południe (dł. 24,3 km) z podziałem na trzy odcinki realizacyjne:

- zadanie A: Lasy Janowskie - Zdziary o dł. ok. 9,3 km;
- zadanie B: Zdziary - Rudnik nad Sanem o dł. ok. 9 km;
- zadanie C: Rudnik nad Sanem - Nisko Południe o dł. ok. 6 km.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 30.10.2015r.

Drugie postępowanie przetargowe dotyczy zaprojektowania i budowy drogi S19 na odcinku od węzła Nisko Południe do węzła Sokołów Małopolski Północ (dł. 29,9 km) również z podziałem na trzy odcinki realizacyjne:

- zadanie A: Nisko Południe – Podgórze o dł. ok. 11,5 km;
- zadanie B: Podgórze - Kamień o dł. ok. 10,5 km;
- zadanie C: Kamień - Sokołów Małopolski Północ o dł. ok. 7,9 km.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 26.10.2015r.

Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie zaprojektowanie poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Zainteresowane inwestycją firmy mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na całość lub dowolnie wybraną ilość odcinków realizacyjnych. Postępowania przetargowe prowadzone są w trybie przetargu ograniczonego co oznacza, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, którzy spełnią warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu, m.in. pod kątem posiadanego potencjału, zdolności ekonomicznej i finansowej. Zamawiający oceni także zdolność wykonawców do należytego wykonania zamówienia, a w szczególności do jego wiedzy i doświadczenia. Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie 3 kryteriów: cena, termin realizacji i okres gwarancji.

Droga ekspresowa S19 biegnąca na Podkarpaciu połączy się z odcinkami realizowanymi przez lubelski Oddział GDDKiA. Zgodnie z PBDK 2014 – 2023 S19 między Rzeszowem a Lublinem będzie miała długość 157,5 km.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~2+1 shi_t 2015-10-09

Dopisz że będzie to g.... 2+1

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.