mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwa skrzyżowania w Gniszewie i Waćmierku do przebudowy

Dwa skrzyżowania w Gniszewie i Waćmierku do przebudowy

Rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowań na drodze krajowej nr 22 w Gniszewie i Waćmierku. W ramach inwestycji zostaną wykonane m.in. nowa nawierzchnia, zatoki autobusowe, lewoskręty, chodniki, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dwa skrzyżowania w Gniszewie i Waćmierku do przebudowy
Na drodze krajowej nr 22 między autostradą A1 a drogą krajową nr 91 są zlokalizowane dwa skrzyżowania w Gniszewie i Waćmierku, które zostaną przebudowane. Na pierwszym z nich zostanie przebudowana droga na odcinku około 300 m. W ramach zadania zostaną wybudowane lewoskręty na drogi gminne (ul. Jantarowa i Bursztynowa), powstaną zatoki autobusowe i chodniki. Obszar skrzyżowania zostanie oświetlony. Na przebudowywanym odcinku zostanie wykonana nowa nawierzchnia.

Prace potrwają do końca lipca br. Wykonawcą jest firma Strabag SA. Koszt prac wyniesie około 1,436 mln zł.

Na drugim ze skrzyżowań w Waćmierku zostanie przebudowana droga krajowa na długości 470 m. Powstaną zatoki autobusowe wraz z nowymi chodnikami dowiązanymi do istniejących. Przejście dla pieszych będzie wyposażone w azyl. Zostaną uporządkowane zjazdy, a także skrzyżowanie z drogą gminną prowadzącą do Śliwin. W ramach zadania będzie wykonane odwodnienie drogi i nowa nawierzchnia.

Przebudowa ma potrwać do końca czerwca br. To zadanie prowadzi Przedsiębiorstwo Budowy Dróg SA ze Starogardu Gdańskiego. Koszt wynosi około 1,371 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman