mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwie jezdnie na obwodnicy Kielc

Dwie jezdnie na obwodnicy Kielc

Po obwodnicy Kielc w ciągu drogi ekspresowej S7 od węzła Kielce Północ (Wiśniówka) do węzła Kielce Zachód (Kostomłoty) po raz pierwszy można przejechać dwujezdniowym odcinkiem.

Dwie jezdnie na obwodnicy Kielc
Zgodnie z nowymi zasadami kierowcy pojadą po raz pierwszy dwujezdniowym odcinkiem obwodnicy od węzła Kielce Północ (Wiśniówka) do węzła Kielce Zachód (Kostomłoty). Co prawda jeszcze nie ekspresowo, bo ze względu na trwające roboty i wyjazdy z budowy na tym odcinku wprowadzono ograniczenia prędkości do 60,70 i 80 km/h. Będzie jednak dużo łatwiej, bo ruch, który do tej pory odbywał się jedną jezdnią w obie strony, rozłożony zostanie na dwie jezdnie na odcinku około 7 km. Dla upłynnienia ruchu będą udostępnione tymczasowo nowe łącznice węzła Kielce Zachód, a mianowicie Warszawa - Łódź (Piotrków Trybunalski ), a także Warszawa - Kielce. Pozostałe zasady tymczasowej organizacji ruchu na węźle w Kostomłotach nie ulgną zmianie. Ze względu na nowa organizację ruchu kielecki oddział GDDKiA apeluje o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na nowe oznakowanie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku obwodnicy Kielc 7 to największa inwestycja drogowa na terenie województwa świętokrzyskiego realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przy udziale środków z Unii Europejskiej. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2013 roku. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i komfortu podróżowania na trasie Warszawa - Kraków.

Dwujezdniowa ekspresowa S7 obwodnica uwolni stolicę województwa świętokrzyskiego od ruchu ciężkiego, a kierowcom podróżującym tranzytem umożliwi szybką i bezpieczną podróż. Nowa trasa ekspresowa będzie doskonale skomunikowana z drogą krajową 74 oraz z drogami innych kategorii poprzez przebudowane węzły drogowe. Komunikację lokalną zapewnią nowe drogi dojazdowe, a bezpieczeństwo ruchu bezkolizyjne rozwiązania komunikacyjne z zastosowaniem obiektów inżynierskich typu wiadukty czy kładki dla pieszych.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe obwodnice

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-07

Dokładnie tak. Obecnie trwa dobudowa drugiej jezdni do istniejącej wcześniej ekspresówki. Dodam tylko, że w 1983 r. obwodnica dochodziła do dzisiejszego węzła "Kielce Jaworznia", a do Chęcin przedłużono ją bodajże dwa lub trzy lata później. Tak więc obwodnica istnieje nie od 20-tu, a od 30-tu lat.

~jkaa 2013-06-06

Autor chyba nie do konca wie o czym pisze wspominajac o uwolnieniu Kielc od tranzytu. Ta obwodnica przeciez istniala juz od 20 lat, a w ramach przebudowy dodano tylko po 1 pasie ruchu i przebudowano wszystkie obiekty betonowe. Nikt wczesniej nie byl zmuszony do przejazdu przez miasto!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.