mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwie jezdnie obwodnicy Kielc dla kierowców

Dwie jezdnie obwodnicy Kielc dla kierowców

Dwie jezdnie na całej 23 kilometrowej obwodnicy Kielc i wszystkie trzy węzły są dostępne dla kierowców. Budowa drogina odcinku obwodnicy Kielc to największa inwestycja  drogowa na terenie województwa świętokrzyskiego. Budowa rozpoczęła się w 2010 roku.

Dwie jezdnie obwodnicy Kielc dla kierowców
- Aktualnie dwiema jezdniami kieleckiej obwodnicy budowanej w ciągu drogi ekspresowej S7 jeździmy już na odcinku od węzła w Wiśniówce do węzła Kielce Zachód w Kostomłotach.  Dostępne są niemal wszystkie łącznice nowego węzła Kielce Zachód, z wyjątkiem łącznicy do targów Kielce, na której układana jest nawierzchnia. Od środy rozpoczęło się wdrażanie kolejnych ułatwień dla kierowców. Ruch skierowany został na dwie jezdnie na odcinku od węzła Kielce Zachód do węzła Kielce Jaworznia i na odcinku od węzła Kielce Jaworznia do węzła Kielce Południe w Chęcinach. Udostępniono także wszystkie łącznice węzłów Kielce Jaworznia i Kielce Południe w Chęcinach. Cała obwodnica jest już dwujezdniowa - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- Wdrażanie nowej tymczasowej organizacji ruchu zacznie się od ostatecznego przeglądu oznakowania. Nowa tymczasowa organizacja ruchu będzie miała układ organizacji docelowej, ale na razie z ograniczeniami prędkości do 70 km/h  i 50 km/h czy miejscowymi, czasowymi zwężeniami jezdni. W związku z tym, że trwają roboty wykończeniowe, porządkowe, prace przy drogach dojazdowych itp., obwodnica nadal stanowi plac budowy do zakończenia całej inwestycji. Na trasie może pojawiać się sprzęt budowlany, funkcjonować będą jeszcze niektóre wyjazdy z budowy, zatem konieczna jest ostrożność. Docelowa organizacja ruchu właściwa dla drogi ekspresowej z dopuszczalną prędkością 120 km/h na całej długości trasy wprowadzona zostanie po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowej trasy - zaznaczają drogowcy.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.