mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwie jezdnie z Bośni do Brzeska

Dwie jezdnie z Bośni do Brzeska

Kierowcy mogą juz pojechać dwoma jezdniami A4 od Bochni do Brzeska. Do tej pory tym 7,2 kilometrowym odcinkiem pojazdy poruszały się po jednej jezdni w obydwie strony.

Dwie jezdnie z Bośni do Brzeska
W piątek 21 grudnia około godziny 16-tej GDDKiA otrzymała pozwolenie nadzoru budowlanego na puszczenie ruchu także jezdnią południową.

Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 110 km/godz., ustawione są tez znaki ostrzegające przed możliwością wtargnięcia na drogę zwierząt, ponieważ nie wszędzie są jeszcze siatki zabezpieczające.
Tematy w artykule: autostrada A4 malopolskie

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~warszawiak 2013-01-11

Nie tylko na A6, a na wielu odcinkach ekspresówek i autostrad; wymieniłem tylko niektóre przykłady. I nadal twierdzę, że pomimo braku siatek spokojnie można jechać autostradą A4 140 km/godz., a ograniczenia są ustawiane według "widzimisię" jakiegoś durnego urzędasa po to tylko, aby wyrwać od kierowców kasę w mandatach.

~kran 2013-01-11

fakt, że na A6 ktoś nie dopilnował sprawy nie oznacza, że równie nieodpowiedzialnie miałby postapić zarządca A4. to chyba proste, że skoro nie ma wszystkich zabezpieczeń, to bezpiecznie będzie czasowo nieco ograniczyć prędkość.

~warszawiak 2013-01-10

Przez las? To jeszcze jeden przykład. A6 Kijewo-Kołbaskowo, nawet po remoncie siatek nie było, dopiero niedawno zostaly założone, (albo są zakładane) a w większości autostrada przebiega przez las, konkretnie Puszczę Bukową. Ograniczeń szykości tam również nigdy nie było. Zresztą wymieniana w poprzenim moim poście S7 Czosnów-Zakroczym również miejscami przebiega skrajem lasu (Puszczy Kampinoskiej). W tych ograniczeniach 110km/godz. naprawdę brak jest logiki i konsekwencji.

~kran 2013-01-09

dlatego, że ta droga przebiega w większości przez las.

~warszawiak 2013-01-04

Ograniczenie 110km/godz., ponieważ nie wszędzie są siatki zabezpieczjące? Na A1 Piotrków-Tuszyn siatek nigdy nie było, ograniczeń prędkości też nie, czyli można grzać legalnie 140km/godz. Na ekspresówce S7 Czosnów-Zakroczym siatek nigdy nie było, ograniczeń też nie, czyli można grzać legalnie 120km/godz. To po co tam 110km/godz.? Chyba tylko po to, żeby odbić sobie częściowo koszt wybudowania nowej drogi w mandatach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.