mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwie trasy S8

Dwie trasy S8

Dzisiaj rozpoczną się rozmowy samorządowców Wieruszowa (woj. Łódzkie) i Kępna (woj. Wielkopolskie) w sprawie przebiegu przyszłej drogi ekspresowej S8. Ekspresowa ósemka na trasie Wrocław – Łódź – Białystok ma powstać do 2013 roku.

Do rozmów dojdzie po tym jak Gazeta Wyborcza podała, że planowane odcinki trasy S8 na granicy województw łódzkiego i wielkopolskiego zamiast się łączyć mijają się w odległości aż 5,5 km. Droga omijając Wieruszów od strony północnej biegnie innym „korytarzem” niż jej odcinek w woj. wielkopolskim. Z kolei na zmianę i poprowadzenie jej południową stroną zgody nie wyrażają mieszkańcy miejscowości argumentując, że wtedy trasa musiałaby biec ok. 350 metrów od zabudowań.

GW donosi, że oba projekty zostały przygotowane przez GDDKiA. Z kolei ministerstwo transportu zapewnia, że od roku trwają prace nad korektą błędu popełnionego kilka lat temu, co do wariantu przebiegu drogi ekspresowej S8.

Jak informuje Andrzej Maciejewski, rzecznik GDDKiA – trasa nie będzie się rozmijać, przedstawione plany to tylko różne warianty przebiegu tej drogi. Dodał, że plany te były przygotowane kilka lat temu.

Obecnie, gdy możliwe jest finansowanie inwestycji oraz ustalone są jej ramy czasowe (S8 ma powstać do 2013 roku) GDDKiA poprosiła oba samorządy, aby postarały się wypracować kompromis i przedstawiły swoje propozycje. Maciejewski zaznaczył, że wybierając wariant przebiegu trasy, trzeba wziąć pod uwagę sprawy ekonomiczne, społeczne oraz ochronę środowiska.

Przeczytaj także:

Spotkanie w sprawie S8 (2006-10-11)

Przebudowa S-8 Radzymin – Wyszków (2006-12-08)

Nowy odcinek S-8 - obwodnica Oleśnicy (2006-11-28)

Za sześć lat ekspresówka Warszawa-Białystok (2006-11-17)

Obwodnica Wrocławia A8 będzie szersza (2006-12-12)

Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk (2006-12-20)

 


Podobne wiadomości:

Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk

Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk

Polskie drogi 2006-12-20

Obwodnica Wrocławia A8 będzie szersza

Obwodnica Wrocławia A8 będzie szersza

Polskie drogi 2006-12-12

Komentuj:

~Jack 2007-05-26

Tak właśnie funkcjonuje województwo Łódzkie, zŁODZieje myślą, że każde mniejsze miasto ma obowiązek zrzucić się na inwestycje w tym Łódzkim zadupiu. Łódź rozkrada pieniądze z okolicy i tam skąd one pochodzą brakuje na bardzo wazne projekty. Mam dość takiej sytuacji.

~Markowy 2007-01-04

Czy nie lepiej i taniej byłoby poszerzyć istniejącą drogę do poziomu dwujezdniowego? Przecież 8 nie przebiega przez Wieruszów tylko mija go od południa.

~MtM 2007-01-03

Wieruszów i Kępno się spierają bo zostali wpuszczeni w kanał. Trasa S8 nie będzie powieleniem w swym przebiegu obecnej DK8. W tym miejscu już nic się nie da wybudować (mają obwodnice), wszystkie inwestycje będą storpedowane ciężej niż "Rospuda". Jedyna realna trasa S8 przechodzi obok Ostrzeszowa, patrz str. vvww.andrzej- b.neostrada.pl/index.text.drogi.html Niestety nie wiem kto zarobi na tej inwestycji, natomiast na przebudowę fragmentami obecnej DK8 czeka stado czerwonych prezesów.

~MaTi 2007-01-03

W tym kraju trwa wieczna kłótnia i to na każdym szczeblu ... i potem mamy to co mamy

~podobno 2007-01-03

Łodź - GDDKiA namieszała ale rząd postawił sprawę że ŁÓdz - bo baza logistyczna, lotnisko, a i baza wojskowa itp...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.