mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwupoziomowe skrzyżowanie w Swarzędzu

Dwupoziomowe skrzyżowanie w Swarzędzu

Przejazd ulicą Kirkora pod torami kolejowymi to największa swarzędzka inwestycja komunikacyjna ostatnich lat - wspólne dzieło Gminy Swarzędz i PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Budowa dwupoziomowego skrzyżowania to koszt ponad 8,7 mln zł (z czego dofinansowanie ze środków UE to blisko 6,3 mln zł).

Dwupoziomowe skrzyżowanie w Swarzędzu

Swarzędzka inwestycja to fragment modernizacji poznańskiego węzła kolejowego na ponad 20-kilometrowym odcinku między Swarzędzem a Junikowem. Koszt tego zadania, szacowany na 105 mln euro, w 75. procentach finansuje Unia Europejska z Funduszu ISPA.

W Swarzędzu budowa rozpoczęła się w lipcu 2006 r., a całkowite zakończenie wszystkich prac inwestycji zaplanowane jest na listopad 2007 r. Do tej pory wybudowany został przejazd pod torami kolejowymi, całkowicie przebudowano ulicę Kirkora od ul. Poznańskiej do ul. Graniczne a PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zbudowały wiadukt oraz infrastrukturę kolejową.

W ramach modernizacji Poznańskiego Węzła Kolejowego linii E 20 przebudowywana jest także stacja kolejowa w Swarzędzu. Układ torowy stacji został dostosowany do wyższych prędkości jazdy pociągów dzięki zastąpieniu rozjazdów krzyżowych rozjazdami zwyczajnymi oraz przeprowadzeniu gruntownej przebudowy układu torowego. Ponadto zmodernizowane zostaną ulice Konopnickiej i Łąkowa.

Przeczytaj także:

Nowa ul. Głogowska połączy Poznań z autostradą (2007-06-01)

Żółwie tempo obwodnicy Gostynia (2007-06-26)

 

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.