mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dwupoziomowe skrzyżowanie w Swarzędzu

Dwupoziomowe skrzyżowanie w Swarzędzu

Przejazd ulicą Kirkora pod torami kolejowymi to największa swarzędzka inwestycja komunikacyjna ostatnich lat - wspólne dzieło Gminy Swarzędz i PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Budowa dwupoziomowego skrzyżowania to koszt ponad 8,7 mln zł (z czego dofinansowanie ze środków UE to blisko 6,3 mln zł).

Dwupoziomowe skrzyżowanie w Swarzędzu

Swarzędzka inwestycja to fragment modernizacji poznańskiego węzła kolejowego na ponad 20-kilometrowym odcinku między Swarzędzem a Junikowem. Koszt tego zadania, szacowany na 105 mln euro, w 75. procentach finansuje Unia Europejska z Funduszu ISPA.

W Swarzędzu budowa rozpoczęła się w lipcu 2006 r., a całkowite zakończenie wszystkich prac inwestycji zaplanowane jest na listopad 2007 r. Do tej pory wybudowany został przejazd pod torami kolejowymi, całkowicie przebudowano ulicę Kirkora od ul. Poznańskiej do ul. Graniczne a PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zbudowały wiadukt oraz infrastrukturę kolejową.

W ramach modernizacji Poznańskiego Węzła Kolejowego linii E 20 przebudowywana jest także stacja kolejowa w Swarzędzu. Układ torowy stacji został dostosowany do wyższych prędkości jazdy pociągów dzięki zastąpieniu rozjazdów krzyżowych rozjazdami zwyczajnymi oraz przeprowadzeniu gruntownej przebudowy układu torowego. Ponadto zmodernizowane zostaną ulice Konopnickiej i Łąkowa.

Przeczytaj także:

Nowa ul. Głogowska połączy Poznań z autostradą (2007-06-01)

Żółwie tempo obwodnicy Gostynia (2007-06-26)

 

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.