mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dyskutowali o wylotówce z Warszawy

Dyskutowali o wylotówce z Warszawy

Wojewoda Mazowiecki wziął udział w rozprawie administracyjnej, której tematem była budowa północnego wylotu z Warszawy - drogi ekspresowej S8 w kierunku Białegostoku. Spotkanie miało na celu poznanie opinii społecznej przed wydaniem decyzji środowiskowej.

Dyskutowali o wylotówce z Warszawy
17 lipca 2008 roku Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski wziął udział w rozprawie administracyjnej otwartej dla społeczeństwa, przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na  budowie północnego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S8 w kierunku Białegostoku, na odcinku od projektowanej Wschodniej Obwodnicy Warszawy (droga ekspresowa S17) do obwodnicy Radzymina.

Droga ekspresowa S8 jest nie tylko trasą wylotową z Warszawy, ale stanowi również ważny element transportu międzynarodowego. Obecnie na wysokości Marek z istniejącej drogi krajowej nr 8 korzysta dziennie 55 tysięcy samochodów, a według wyliczeń ruch na tej drodze za kilkanaście lat sięgnąć może 80 tysięcy samochodów dziennie, więc nie realizowanie tej budowy jest zdaniem wojewody rozwiązaniem najgorszym z możliwych. Nowa droga powinna umożliwiać szybki przejazd, a przede wszystkim zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Ważny jest również czas realizacji, ponieważ im dłużej będą trwały ustalenia nad jej przebiegiem, tym bardziej zatłoczona będzie istniejąca trasa. Według harmonogramu nowa trasa powinna zostać oddana do użytku w połowie 2012 roku.

Wojewoda przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia musi wziąć pod uwagę nie tylko opinie mieszkańców zgłoszone w czasie rozprawy administracyjnej, ale również uzgodnienie Inspektora Sanitarnego, wskazujące wariant jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców, oraz uzgodnienie Ministra Środowiska, wskazujące wariant najskuteczniej chroniący środowisko. Niestety tak jak w przypadku każdej inwestycji drogowej, nie ma wariantu idealnego nie wzbudzającego kontrowersji. Dodatkowo ta inwestycja planowana jest w terenie silnie zurbanizowanym.

Podczas rozprawy zaprezentowane zostały opinie i wnioski uczestników spotkania. Wojewoda zapewnił, że dąży do takiej realizacji, by jej wpływ na okolicznych mieszkańców był jak najmniejszy. Poprosił także mieszkańców okolicznych gmin, aby po podjęciu przez wojewodę decyzji środowiskowej, a przed wydaniem zgody na budowę, skoncentrowali się na próbie wskazania inwestorowi rozwiązań chroniących mieszkańców przed możliwymi negatywnymi skutkami realizacji przedsięwzięcia, a nie na składaniu odwołań i skarg.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Na alkohol - Volvo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Kuba 2008-07-31

Ok, masz racje 4 pasy to duzo ale pomysl co bedzie za 5 czy 10 lat ? Ruch drogowy w Polsce rosnie bardzo lawinowo nie mowiac juz o stolicy gdzie aglomeracja to prawie 3,5 mln ludzi. Na 3 pasmowiej autostradzie w poblizu wielkiego miasta czasem robi sie takze niebezpiecznie.

~Alfista 2008-07-29

No już nie przesadzaj z tymi ringami ;) ale trasy muszą być porządnie bezkolizyjne (dłuuuuuuugie pasy wyłączania) i mieć po 3 pasy ruchu (2 to bywa za mało... ale 4 i więcej już niewiele zmieniają)

~kuba 2008-07-26

Takie miasto jak Warszawa, stolica kraju powinna miec za obwodnice porzadna autostrade 4 pasmowa a nie bawic sie w jakies drogi ekspresowe. wielki porzadny ring na wzor Berlina. Wiem, wiem ze to latwiej wybudowac taka droge ale my polacy jakos nie mozemy nic zrobic raz a dobrze.

~Alfista 2008-07-23

Mam nadzieję, że uwzględniając natężenie ruchu od razu planują przekrój 2x3...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.