mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dzięki wsparciu z UE świętokrzyskie ma lepsze drogi

Dzięki wsparciu z UE świętokrzyskie ma lepsze drogi

Dużo się dzieje na drogowej mapie regionu świętokrzyskiego. Inwestycje na drogach wojewódzkich znacznie przyspieszyły dzięki środkom z UE. Wielu inwestycji, bez unijnego dofinansowania, w ogóle by nie było - zaznazają drogowcy.

Dzięki wsparciu z UE świętokrzyskie ma lepsze drogi

- W perspektywie finansowej 2007-2013 udało nam się zrealizować inwestycje o łącznej wartości 915 mln zł, z czego 670 mln zł pochodziło z Unii Europejskiej, zaś 225 mln zł to środki z budżetu województwa - mówi Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach - efekt, to 235 kilometrów przebudowanych dróg, w tym 17 kilometrów dróg nowych, między innymi, w okolicach Kurozwęk, Rakowa i Nowej Słupi.

Pieniądze płyną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, czy Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Sztandarowe projekty, które udało się zrealizować do tej pory to, między innymi, droga wojewódzka nr 765 rozbudowywana na odcinku od Chmielnika przez Staszów i modernizowana do Połańca, czy przebudowa drogi wojewódzkiej nr 786 łączącej Kielce z Łopusznem, Włoszczową i województwem łódzkim.

- Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach świetnie współpracuje z odpowiednimi jednostkami w innych województwach. Mamy sprawdzoną, przetartą współpracę na przykład z Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Razem z nimi realizujemy duży projekt, tj. ciąg na drodze wojewódzkiej nr 764 do mostu w Połańcu (...) Podobna współpraca trwa, jeśli chodzi o przygotowanie kolejnej wielkiej inwestycji tj. bu­dowy mostu na Wiśle w Nowym Korczynie, którą mamy nadzieję zrealizować w rozpoczynającej się perspektywie finansowej, czyli do roku 2020, razem z Małopolską - mówi Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
 


Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.