mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dziesięciu chętnych na A2

Dziesięciu chętnych na A2

10 konsorcjów weźmie udział w międzynarodowym przetargu na budowę autostrady A2 na odcinku Stryków - Konotopy koło Warszawy. Według rządowych harmonogramów na ten około 95 km odcinek "podwarszawskiej" A2 poczekamy co najmniej do 2008 roku.

Dziesięciu chętnych na A2

Na ogłoszenie GDDKiA z 6 października br. wstępne oferty złożyło 10 konsorcjów. Są to m.in.: Autostrada Południe ( Budimex), włoska firma Autostrade (wspólnie ze Stalexportem), Grupa A2 (z Bilfinger Berger), DTP Terrassement (spółka Bouygues) i Vinci - to firmy francuskie,  A-WAY (Strabag i portugalska Mota Engil), Autostrada Warszawska ( francuskie firmy: Eiffage i Sanefu), hiszpańska Acciona, grecki J&P Avax, oraz Autostrada Mazowiecka.

Oceny i wyboru spośród złożonych ofert dokona GDDKiA. Następnie wyłonione firmy zaproszone zostaną do negocjacji. Ostatecznie wybrane konsorcjum zajmie się nie tylko budową ale i otrzyma koncesję na odcinku A2 Stryków -  Konotopy.

Taka sama liczba konsorcjów oczekuje na wyniki przetargu dotyczącego zarządzania autostradą A2 na odcinku Stryków-Konin. Ponad 103 km odcinek miał być planowo oddany jeszcze w tym roku, niestety termin został przesunięty na początek 2006 roku. Na koncesjonariusza, już od dawien dawna, czeka także autostrada A4 na odcinku Wrocław - Katowice.

Przeczytaj także:

Kto zbuduje A-4? (2005-11-22)

Oferty na A1 już złożone (2005-11-21)

A2 w przyszłym roku (2005-11-10)


Podobne wiadomości:

Kto zbuduje A-4?

Kto zbuduje A-4?

Polskie drogi 2005-11-22

A2 w przyszłym roku

A2 w przyszłym roku

Polskie drogi 2005-11-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando