mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dziesięciu chętnych na A2

Dziesięciu chętnych na A2

10 konsorcjów weźmie udział w międzynarodowym przetargu na budowę autostrady A2 na odcinku Stryków - Konotopy koło Warszawy. Według rządowych harmonogramów na ten około 95 km odcinek "podwarszawskiej" A2 poczekamy co najmniej do 2008 roku.

Dziesięciu chętnych na A2

Na ogłoszenie GDDKiA z 6 października br. wstępne oferty złożyło 10 konsorcjów. Są to m.in.: Autostrada Południe ( Budimex), włoska firma Autostrade (wspólnie ze Stalexportem), Grupa A2 (z Bilfinger Berger), DTP Terrassement (spółka Bouygues) i Vinci - to firmy francuskie,  A-WAY (Strabag i portugalska Mota Engil), Autostrada Warszawska ( francuskie firmy: Eiffage i Sanefu), hiszpańska Acciona, grecki J&P Avax, oraz Autostrada Mazowiecka.

Oceny i wyboru spośród złożonych ofert dokona GDDKiA. Następnie wyłonione firmy zaproszone zostaną do negocjacji. Ostatecznie wybrane konsorcjum zajmie się nie tylko budową ale i otrzyma koncesję na odcinku A2 Stryków -  Konotopy.

Taka sama liczba konsorcjów oczekuje na wyniki przetargu dotyczącego zarządzania autostradą A2 na odcinku Stryków-Konin. Ponad 103 km odcinek miał być planowo oddany jeszcze w tym roku, niestety termin został przesunięty na początek 2006 roku. Na koncesjonariusza, już od dawien dawna, czeka także autostrada A4 na odcinku Wrocław - Katowice.

Przeczytaj także:

Kto zbuduje A-4? (2005-11-22)

Oferty na A1 już złożone (2005-11-21)

A2 w przyszłym roku (2005-11-10)


Podobne wiadomości:

A2 w przyszłym roku

A2 w przyszłym roku

Polskie drogi 2005-11-10

Oferty na A1 już złożone

Oferty na A1 już złożone

Polskie drogi 2005-11-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.