mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dziesięciu chętnych na obwodnicę Kraśnika

Dziesięciu chętnych na obwodnicę Kraśnika

W przetargu na budowę obwodnicy Kraśnika w ciągu drogi krajowej nr 74, ogłoszonym przez lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, swoje oferty złożyło dziesięć firm. Teraz GDDKiA ma 90 dni na ostateczny wybór wykonawcy.

Dziesięciu chętnych na obwodnicę Kraśnika
Lubelski oddział GDDKiA poinformował o otwarciu ofert w przetargu na budowę obwodnicy Kraśnika w ciągu drogi krajowej nr 74. W postępowaniu przetargowym bierze udział dziesięć firm z kraju i zagranicy. Najtańsza oferta (złożona przez Budimex-Dromex S.A.) opiewa na ponad 89 mln zł, a najdroższa (Strabag) nieznacznie przekracza 117 mln zł. GDDKiA ma teraz 90 dni na wybranie wykonawcy i podpisanie umowy.

Obwodnica Kraśnika według planów ma być drogą klasy GP (główna przyspieszona). Jej długość wyniesie prawie 5,3 km (na odcinku o długości 3,2 km będzie ona mieć przekrój 2+1, a na pozostałym odcinku wybudowane zostaną po dwa pasy ruchu). Zadanie obejmuje także budowę dróg dojazdowych, dwóch estakad nad wąwozami (jedna o długości 197,2 m i wysokości 32 m, druga o długości 66 m), wiaduktu (67,16 m), tunelu (56,49 m), czterech przejazdów o konstrukcji powłokowo-gruntowej, czterech przepustów na rzekach, oświetlenia na skrzyżowaniach oraz kanalizacji deszczowej. Czas realizacji zadania to 19 miesięcy od daty podpisania umowy.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~realista 2009-02-12

czy nowa obwodnica Kraśnika będzie imienia JPII ???? ile będzie kosztował pokropek???? trzeba też ogłosić przetarg na to kto poświęci taniej!!!

~max payne 2009-02-01

dla mnie najważniejsze w tym roku ,że zrobią wreszcie "odcinek specjalny" annopol-gościeradów ,bo tamtędy jechać się k.... nie da!!!!!

~mireks 2009-01-27

ale może być S 46 !

~jareh 2009-01-23

uf - Kraśniczaninem jestem od 34 lat i do tej pory obwodnica to był temat rzeka (znaczy płynie, płynie i nic się nie dzieje) aż tu nagle taki nius: czyli mam wierzyć, że w okolicach majowego łikendu zacznie się biba z czubinskim w roli głównej, hę?

~Alfista 2009-01-22

Hohoho... wiadukt, tunel, estakady... ładna trasa będzie :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.