mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dziesięciu do Trasy Średnicowej Północnej

Dziesięciu do Trasy Średnicowej Północnej

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy stoją w korkach chcąc przedostać się ze wschodniej do zachodniej części Torunia i na odwrót. Aż 10 firm z całej Polski zainteresowanych jest budową pierwszego odcinka Trasy Średnicowej Północnej, który połączy ulicę Grudziądzką z Szosa Chełmińską.

Dziesięciu do Trasy Średnicowej Północnej
Do przetargu stanęły firmy z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Piły, Pruszkowa, Starogardu Gdańskiego, Kobylarni i Wrocławia. Najtańszą ofertę złożyła firma Skanska z Warszawy, wyceniając robotz na 35,5 mln złotych. Najdroższą ofertę, na 49,1 mln złotych,  złożyło konsorcjum, gdzie liderem jest warszawska firma SANDO Budownictwo Polska Sp. z o. o. Miejski Zarząd Dróg w swoim budżecie miał zarezerwowane 36 mln zł na realizacje zadania.

Teraz Komisja przetargowa oceni  oferty  pod kątem formalno-prawnym. Jeżeli w przetargu nie będzie żadnych protestów i odwołań, umowa zostanie podpisana w tym roku. Zwycięska firma będzie miała na realizację zadania 14 miesięcy, od dnia jej podpisania.  
     
Planowana Trasa Średnicowa Północna w głównym szkieletowym układzie drogowym  miasta przebiega od Szosy Bydgoskiej, przez skrzyżowanie z ul. Okrężną, Szosą Chełmińska do ul. Grudziądzkiej i dalej przez skrzyżowanie z ul. Chrobrego, ul. Wschodnią i ul. Olsztyńską do Szosy Lubickiej.

Prawie półtorakilometrowej długości odcinek od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej, obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. Powstaną także chodniki i dwukierunkowe ścieżki rowerowych wzdłuż  ulicy po stronie południowej. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z regionalnego programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

 

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Jon 2012-11-17

chciałbym żeby Warszawa miała taką północną średnicówkę. Nie musiałbym się przebijać przez korki wewnątrz tego miasta

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.