mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dziesięciu do Trasy Średnicowej Północnej

Dziesięciu do Trasy Średnicowej Północnej

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy stoją w korkach chcąc przedostać się ze wschodniej do zachodniej części Torunia i na odwrót. Aż 10 firm z całej Polski zainteresowanych jest budową pierwszego odcinka Trasy Średnicowej Północnej, który połączy ulicę Grudziądzką z Szosa Chełmińską.

Dziesięciu do Trasy Średnicowej Północnej
Do przetargu stanęły firmy z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Piły, Pruszkowa, Starogardu Gdańskiego, Kobylarni i Wrocławia. Najtańszą ofertę złożyła firma Skanska z Warszawy, wyceniając robotz na 35,5 mln złotych. Najdroższą ofertę, na 49,1 mln złotych,  złożyło konsorcjum, gdzie liderem jest warszawska firma SANDO Budownictwo Polska Sp. z o. o. Miejski Zarząd Dróg w swoim budżecie miał zarezerwowane 36 mln zł na realizacje zadania.

Teraz Komisja przetargowa oceni  oferty  pod kątem formalno-prawnym. Jeżeli w przetargu nie będzie żadnych protestów i odwołań, umowa zostanie podpisana w tym roku. Zwycięska firma będzie miała na realizację zadania 14 miesięcy, od dnia jej podpisania.  
     
Planowana Trasa Średnicowa Północna w głównym szkieletowym układzie drogowym  miasta przebiega od Szosy Bydgoskiej, przez skrzyżowanie z ul. Okrężną, Szosą Chełmińska do ul. Grudziądzkiej i dalej przez skrzyżowanie z ul. Chrobrego, ul. Wschodnią i ul. Olsztyńską do Szosy Lubickiej.

Prawie półtorakilometrowej długości odcinek od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej, obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. Powstaną także chodniki i dwukierunkowe ścieżki rowerowych wzdłuż  ulicy po stronie południowej. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z regionalnego programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

 

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Jon 2012-11-17

chciałbym żeby Warszawa miała taką północną średnicówkę. Nie musiałbym się przebijać przez korki wewnątrz tego miasta

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando