mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dziewiątka chętnych na S17 od Garwolina

Dziewiątka chętnych na S17 od Garwolina

Dziewięć firm jest zainteresowanych budową dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 od Garwolina do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego. Na oba najtańszą ofertę złożyła firma Budimex.

Dziewiątka chętnych na S17 od Garwolina
Zadanie obejmujące zaprojektowanie a następnie wybudowanie liczącego 25,2 km fragmentu drogi ekspresowej S17 od Garwolina do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego zostało podzielone na dwie części.

Na pierwszy odcinek, o długości ok. 12,2 km od obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc, zgłosiło się dziewięciu chętnych. Najniższa oferta wyniosła 288,6 mln zł (Budimex), a najwyższa ok. 446 mln zł (Bunte Polska). Większość wykonawców zaproponowała skrócenie czasu realizacji zadania z 37 do 34 miesięcy (nie wliczając okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) i wydłużenie okresu gwarancyjnego z 5 do 10 lat.

Na drugi odcinek, pomiędzy obwodnicą Gończyc a granicą województw o długości ok. 13 km, złożonych zostało osiem ofert. Wszyscy potencjalni wykonawcy zaproponowali skrócenie terminu realizacji z 37 do 34 miesięcy i wydłużenie okresu gwarancyjnego z 5 do 10 lat. Najniższa oferta wyniosła ok. 313,6 mln zł (Budimex), a najwyższa ok. 507,3 mln zł (Obrascon Huarte Lain, OHL ZS).Wybór wykonawców obu odcinków S17 zostanie dokonany po weryfikacji złożonych ofert. Po sprawdzeniu dokumentacji przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i przy braku odwołań i pozytywnym wyniku kontroli nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą.

Realizacja drogi ekspresowej S17 będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj, co oznacza, że wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej, a następnie wybuduje trasę. Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonu cementowego.

14 lipca zostaną otwarte oferty na kolejny odcinek S17, od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Kurów Zachód.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport