mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Dziewięciu chętnych na dwa odcinki S7

Dziewięciu chętnych na dwa odcinki S7

Kolejny kroczek w kierunku realizacji drogi ekspresowej S7 między Koszwałami a Elblągiem został wykonany. Poznaliśmy oferty złożone na wybudowanie dwóch fragmentów tej trasy w województwie pomorskim.

Dziewięciu chętnych na dwa odcinki S7
W przetargu na dwa odcinki drogi ekspresowej S7 między Koszwałami a Kazimierzowej koło Elbląga oferty złożyło łącznie dziewięciu oferentów. Firmy i konsorcja mogły złożyć ofertę tylko na jedno z dwóch zadań.

Do pierwszego zadania, łączącego Koszwały z Nowym Dworem Gdańskim, zgłosiło się pięć firm. Najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 1.642.440.944,84 zł, złożyła firma Metrostav. Najwięcej za wybudowanie tego 20,5-kilometrowego odcinka chciałaby uzyskać firma Impresa Pizzarotti. Proponowana cena wynosi 2.350.790.490,31 zł. Przypomnijmy, iż GDDKiA przeznaczyła na wybudowanie tego odcinka S7 kwotę 1.572.957.950,96 zł.

Na odcinek nr 2, Nowy Dwór Gdański – Kazimierzowo (Elbląg) o długości nieco ponad 19 km, zamawiający przeznaczył 1.452.939.798,92 zł. Swoje oferty złożyły cztery firmy. W tym przypadku rozrzut cenowy był dużo niższy. Najtańsza oferta wynosi 1.576.393.813,69 zł (Budimex), zaś najdroższa 1.690.768.197,61 zł (konsorcjum firm PORR Polska - lider i PORR BAU GMBH - partner).

Wszystkie oferty mają czas realizacji określony na 27 miesięcy i 10 lat gwarancji na wybrane elementy infrastruktury.

O wyborze ofert będą decydowały trzy kryteria: cena – 90%, termin realizacji – 5% (między 27-30 miesięcy) oraz długość gwarancji na wybrane elementy infrastruktury (od 5 do 10 lat).Droga ekspresowa S7 będzie dwujezdniową drogą o długości przeszło 40 km. Początek projektowanej trasy zlokalizowany jest w miejscowości Koszwały i połączony będzie z oddaną już do użytku w 2012 r. Południową Obwodnicą Gdańska. Koniec projektowanej trasy będzie w miejscowości Kazimierzowo i z kolei będzie on dołączony do istniejącej obwodnicy Elbląga.

Projektowany odcinek drogi krajowej S7 od Gdańska do Elbląga leży w europejskim korytarzu transportowym IA Ryga – Kaliningrad – Elbląg – Gdańsk (Via Hanzeatica) oraz w korytarzu z Gdańska przez Warszawę do Odessy (Via Intermare).

W projekcie przewidziano budowę łącznie czterech węzłów:
- Cedry Małe (przesunięcie likwidowanego węzła Kiezmark),
- Dworek,
- Ryki,
- Elbląg-Zachód.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny
Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.