mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Eksperci: Nowotargowa potrzebna Łodzi

Eksperci: Nowotargowa potrzebna Łodzi

Niezależni eksperci zgodnie uznali, ze budowa ulicy Nowotargowej w Łodzi jest niezbędna dla zapewnienia sprawnej komunikacji rejonu Nowego Centrum Łodzi oraz powstającego dworca Łódź Fabryczna.

Eksperci: Nowotargowa potrzebna Łodzi
- Aby uszanować każde stanowisko, ZDiT zwrócił się do różnych instytucji branżowych oraz ekspertów, którzy nie są w żaden sposób związani z łódzkimi budowami i reprezentują różne środowiska – wyjaśnił wiceprezydent Radosław Stępień.

Opracowania przygotowane zostały przez: Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie, Politechnikę Warszawską oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Budownictwa, a uzupełnione zostały przez komentatora, działającego na portalach internetowych.

Wszystkie ekspertyzy są zgodne, że budowa ulicy Nowotargowej jest najlepszym z możliwych rozwiązań przy uwzględnieniu całego systemu komunikacyjnego, obsługującego rejon Nowego Centrum Łodzi oraz powstającego dworca Łódź Fabryczna. Dotychczasowa siatka ulic w tym rejonie nie gwarantuje płynności i uspokojenia ruchu dla tych inwestycji. Już teraz ulice: Targowa, Tuwima czy Kilińskiego są obciążone, a nie ma drożności przejazdu w newralgicznym punkcie miasta w osi południe – północ.

W opinii ekspertów wielokrotnie pojawiła się teza, że ulica Nowotargowa, prowadząca ruch w czterech pasach jezdni od ul. Uniwersyteckiej do al. Piłsudskiego jest nie tylko ważnym korytarzem drogowym, ale głównym organizatorem ruchu w centrum Łodzi. Wskazywano także, że wraz z rozwojem obszaru NCŁ, wzrostem liczby mieszkańców i pracowników, a także uruchomieniem dworca wraz z węzłem multimodalnym potrzeby transportowe znacznie się zwiększą. Zakładając nawet minimalne projektowane parametry, czyli 20 tys. osób na dworcu, 10 tys. w autobusach oraz 10 tys. na przesiadkach, ulica Nowotargowa jest niezbędnym elementem przyjęcia, rozładowania i uspokojenia natężenia ruchu w samym centrum Łodzi. Ma to także znacznie w przypadku wskaźników bezpieczeństwa na drogach oraz w sferze ekologicznej – emisji spalin i hałasu.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.