mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Eksperci: Nowotargowa potrzebna Łodzi

Eksperci: Nowotargowa potrzebna Łodzi

Niezależni eksperci zgodnie uznali, ze budowa ulicy Nowotargowej w Łodzi jest niezbędna dla zapewnienia sprawnej komunikacji rejonu Nowego Centrum Łodzi oraz powstającego dworca Łódź Fabryczna.

Eksperci: Nowotargowa potrzebna Łodzi
- Aby uszanować każde stanowisko, ZDiT zwrócił się do różnych instytucji branżowych oraz ekspertów, którzy nie są w żaden sposób związani z łódzkimi budowami i reprezentują różne środowiska – wyjaśnił wiceprezydent Radosław Stępień.

Opracowania przygotowane zostały przez: Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie, Politechnikę Warszawską oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Budownictwa, a uzupełnione zostały przez komentatora, działającego na portalach internetowych.

Wszystkie ekspertyzy są zgodne, że budowa ulicy Nowotargowej jest najlepszym z możliwych rozwiązań przy uwzględnieniu całego systemu komunikacyjnego, obsługującego rejon Nowego Centrum Łodzi oraz powstającego dworca Łódź Fabryczna. Dotychczasowa siatka ulic w tym rejonie nie gwarantuje płynności i uspokojenia ruchu dla tych inwestycji. Już teraz ulice: Targowa, Tuwima czy Kilińskiego są obciążone, a nie ma drożności przejazdu w newralgicznym punkcie miasta w osi południe – północ.

W opinii ekspertów wielokrotnie pojawiła się teza, że ulica Nowotargowa, prowadząca ruch w czterech pasach jezdni od ul. Uniwersyteckiej do al. Piłsudskiego jest nie tylko ważnym korytarzem drogowym, ale głównym organizatorem ruchu w centrum Łodzi. Wskazywano także, że wraz z rozwojem obszaru NCŁ, wzrostem liczby mieszkańców i pracowników, a także uruchomieniem dworca wraz z węzłem multimodalnym potrzeby transportowe znacznie się zwiększą. Zakładając nawet minimalne projektowane parametry, czyli 20 tys. osób na dworcu, 10 tys. w autobusach oraz 10 tys. na przesiadkach, ulica Nowotargowa jest niezbędnym elementem przyjęcia, rozładowania i uspokojenia natężenia ruchu w samym centrum Łodzi. Ma to także znacznie w przypadku wskaźników bezpieczeństwa na drogach oraz w sferze ekologicznej – emisji spalin i hałasu.

Podobne wiadomości:

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Polskie drogi 2016-07-01

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando