mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Eksperci usprawnią budowę dróg?

Eksperci usprawnią budowę dróg?

Sprawna realizacja inwestycji związanych z rozbudową infrastruktury drogowej wymaga przede wszystkim dokładnego przygotowania. W celu przyspieszenia rozwoju sieci dróg, powstał zespół ekspertów, który ma pomóc w sprawnej realizacji planów drogowych.

Eksperci usprawnią budowę dróg?
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że 28 lutego 2008 roku, w siedzibie resortu miało miejsce spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele Polskiego Kongresu Drogowego, na czele z prezesem Zbigniewem Kotlarkiem oraz Podsekretarze Stanu Andrzej Panasiuk i Zbigniew Rapciak. Tematem rozmów było przyspieszenie rozbudowy infrastruktury drogowej w naszym kraju. W tym celu w ramach Polskiego Kongresu Drogowego powstał Zespół Wspólnych Inicjatyw, który składa się z ekspertów, reprezentujących wszystkie środowiska zaangażowane w rozwój polskiej infrastruktury drogowej.

Zespół został podzielony na dwa podzespoły: ds. przygotowania inwestycji (prace koordynowane przez dr Tadeusza Suwarę z Transprojektu Warszawa) oraz ds. realizacji inwestycji (którego prace koordynuje Paweł Ludwig z MOTA-Engil). W wyniku prac podjętych przez zespół, które polegały na analizie istniejącej sytuacji i zaproponowaniu skutecznych rozwiązań, mających usprawnić budowę dróg, powstał materiał, który zostanie wykorzystany w pracach Ministerstwa Infrastruktury.
 
W czasie spotkania wymieniono opinie i przedstawiono postulaty dotyczące usprawnienia procesów przygotowawczych i realizacji inwestycji drogowych. Zespół Wspólnych Inicjatyw będzie w dalszym ciągu opracowywał opinie oraz propozycje rozwiązań, które maja służyć sprawnej realizacji inwestycji drogowych i wykorzystaniu szansy zbudowania w najbliższych latach nowoczesnej sieci drogowej.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~kol 2008-03-06

To prawda, ze kluczem do sukcesu są autostrady. Ale ONI tego nie rozumią. Gdzie mogą tam zwężają drogi i jeszcze walą na środku wysepki ! A przecież chodzi o czas- krótki czas przejazdu. Bo czas to kasa. Rozumią to w Czechach i na Słowacji, ale nie u nas.

~mil1321@gazeta.pl 2008-03-05

Czekamy na konkrety Panowie!A ze strony rządu na szybkie wdrożenie!Nie ma czasu do stracenia!Polska musi się błyskawicznie rozwijać, a do tego niezbędne są super autostrady!10 lat i osiągniemy poziom najlepszych w UE!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy most w Warszawie za trzy lata
Nowy most w Warszawie za trzy lata
W ciągu trzech lat stolica wzbogaci się o kolejną przeprawę przez Wisłę. Nowy most będzie miał 1,5 km długości i po trzy pasy w każdym kierunku. Połączy Wilanów z Wawrem.