mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Eksperci usprawnią budowę dróg?

Eksperci usprawnią budowę dróg?

Sprawna realizacja inwestycji związanych z rozbudową infrastruktury drogowej wymaga przede wszystkim dokładnego przygotowania. W celu przyspieszenia rozwoju sieci dróg, powstał zespół ekspertów, który ma pomóc w sprawnej realizacji planów drogowych.

Eksperci usprawnią budowę dróg?
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że 28 lutego 2008 roku, w siedzibie resortu miało miejsce spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele Polskiego Kongresu Drogowego, na czele z prezesem Zbigniewem Kotlarkiem oraz Podsekretarze Stanu Andrzej Panasiuk i Zbigniew Rapciak. Tematem rozmów było przyspieszenie rozbudowy infrastruktury drogowej w naszym kraju. W tym celu w ramach Polskiego Kongresu Drogowego powstał Zespół Wspólnych Inicjatyw, który składa się z ekspertów, reprezentujących wszystkie środowiska zaangażowane w rozwój polskiej infrastruktury drogowej.

Zespół został podzielony na dwa podzespoły: ds. przygotowania inwestycji (prace koordynowane przez dr Tadeusza Suwarę z Transprojektu Warszawa) oraz ds. realizacji inwestycji (którego prace koordynuje Paweł Ludwig z MOTA-Engil). W wyniku prac podjętych przez zespół, które polegały na analizie istniejącej sytuacji i zaproponowaniu skutecznych rozwiązań, mających usprawnić budowę dróg, powstał materiał, który zostanie wykorzystany w pracach Ministerstwa Infrastruktury.
 
W czasie spotkania wymieniono opinie i przedstawiono postulaty dotyczące usprawnienia procesów przygotowawczych i realizacji inwestycji drogowych. Zespół Wspólnych Inicjatyw będzie w dalszym ciągu opracowywał opinie oraz propozycje rozwiązań, które maja służyć sprawnej realizacji inwestycji drogowych i wykorzystaniu szansy zbudowania w najbliższych latach nowoczesnej sieci drogowej.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~kol 2008-03-06

To prawda, ze kluczem do sukcesu są autostrady. Ale ONI tego nie rozumią. Gdzie mogą tam zwężają drogi i jeszcze walą na środku wysepki ! A przecież chodzi o czas- krótki czas przejazdu. Bo czas to kasa. Rozumią to w Czechach i na Słowacji, ale nie u nas.

~mil1321@gazeta.pl 2008-03-05

Czekamy na konkrety Panowie!A ze strony rządu na szybkie wdrożenie!Nie ma czasu do stracenia!Polska musi się błyskawicznie rozwijać, a do tego niezbędne są super autostrady!10 lat i osiągniemy poziom najlepszych w UE!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.