mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Eksperci usprawnią budowę dróg?

Eksperci usprawnią budowę dróg?

Sprawna realizacja inwestycji związanych z rozbudową infrastruktury drogowej wymaga przede wszystkim dokładnego przygotowania. W celu przyspieszenia rozwoju sieci dróg, powstał zespół ekspertów, który ma pomóc w sprawnej realizacji planów drogowych.

Eksperci usprawnią budowę dróg?
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że 28 lutego 2008 roku, w siedzibie resortu miało miejsce spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele Polskiego Kongresu Drogowego, na czele z prezesem Zbigniewem Kotlarkiem oraz Podsekretarze Stanu Andrzej Panasiuk i Zbigniew Rapciak. Tematem rozmów było przyspieszenie rozbudowy infrastruktury drogowej w naszym kraju. W tym celu w ramach Polskiego Kongresu Drogowego powstał Zespół Wspólnych Inicjatyw, który składa się z ekspertów, reprezentujących wszystkie środowiska zaangażowane w rozwój polskiej infrastruktury drogowej.

Zespół został podzielony na dwa podzespoły: ds. przygotowania inwestycji (prace koordynowane przez dr Tadeusza Suwarę z Transprojektu Warszawa) oraz ds. realizacji inwestycji (którego prace koordynuje Paweł Ludwig z MOTA-Engil). W wyniku prac podjętych przez zespół, które polegały na analizie istniejącej sytuacji i zaproponowaniu skutecznych rozwiązań, mających usprawnić budowę dróg, powstał materiał, który zostanie wykorzystany w pracach Ministerstwa Infrastruktury.
 
W czasie spotkania wymieniono opinie i przedstawiono postulaty dotyczące usprawnienia procesów przygotowawczych i realizacji inwestycji drogowych. Zespół Wspólnych Inicjatyw będzie w dalszym ciągu opracowywał opinie oraz propozycje rozwiązań, które maja służyć sprawnej realizacji inwestycji drogowych i wykorzystaniu szansy zbudowania w najbliższych latach nowoczesnej sieci drogowej.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~kol 2008-03-06

To prawda, ze kluczem do sukcesu są autostrady. Ale ONI tego nie rozumią. Gdzie mogą tam zwężają drogi i jeszcze walą na środku wysepki ! A przecież chodzi o czas- krótki czas przejazdu. Bo czas to kasa. Rozumią to w Czechach i na Słowacji, ale nie u nas.

~mil1321@gazeta.pl 2008-03-05

Czekamy na konkrety Panowie!A ze strony rządu na szybkie wdrożenie!Nie ma czasu do stracenia!Polska musi się błyskawicznie rozwijać, a do tego niezbędne są super autostrady!10 lat i osiągniemy poziom najlepszych w UE!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.