mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresowa S17 Sielce – Bogucin na start

Ekspresowa S17 Sielce – Bogucin na start

W kwietniu ruszą prace przy budowie drogi ekspresowej S17 na Lubelszczyźnie. Podpisano umowę na realizację 23 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Sielce i Bogucin (woj. lubelskie). Koszt robót wyniesie nieco ponad 624 mln zł. Prace na budowie kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S17 Kurów – Lublin – Piaski ruszą w kwietniu.

Ekspresowa S17 Sielce – Bogucin na start
Wykonawcą odcinka drogi ekspresowej S17 Sielce – Bogucin jest konsorcjum Mota – Engil Polska Central Europe z siedzibą w Krakowie (jako lider, Polska) wraz z partnerami: Mota – Engil Engenharia e Construcao (Portugalia), Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów, Komunalnym Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Lublina i Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Puławy. W ramach inwestycji powstanie 23-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej, z dwoma jedniami po dwa pasy ruchu (z rezerwą terenu pod trzeci pas), sieć dróg dojazdowych obsługujących ruch lokalny (o łącznej długości ponad 34 km), ponad 10 km ekranów przeciwhałasowych, 20 obiektów inżynierskich (siedem mostów i trzynaście wiaduktów), 29 przejść dla zwierząt, cztery węzły (Sielce, Kurów, Przybysławice i Bogucin) umożliwiające wjazd na trasę ekspresową oraz dwa miejsca obsługi podróżnych. Przebudowana zostanie także linia energetyczna wysokiego napięcia na odcinku ponad 7 km. Prace na budowie rozpoczną się w kwietniu, a wykonawca ma 24 miesiące (od daty podpisania umowy) na realizację inwestycji i oddanie jej do ruchu.

Przypomnijmy, że budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku Kurów – Lublin – Piaski (o łącznej długości 67 km) podzielono na pięć zadań. W listopadzie podpisano umowę z wykonawcą zadania nr 5, od węzła Witosa do początku obwodnicy Piask. Podpisana umowa obejmuje zadanie nr 1, najdłuższe ze wszystkich. Na 15 marca br. wyznaczono natomiast termin otwarcia ofert na zadanie nr 2 pomiędzy węzłami Bogucin i Dąbrowica wraz z łącznikiem w kierunku przedłużenia al. Solidarności.  Oferty składane przez potencjalnych wykonawców zainteresowanych budową dwóch ostatnich zadań poznamy w maju.

Budowa drogi ekspresowej S17 Kurów – Lublin – Piaski będzie współfinansowana przy udziale środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt wyniesie ok. 3,6 mld zł z czego dofinansowanie unijne ok. 2,7 mld zł.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~dan 2011-03-06

To się wysiliłeś intelektualnie! Można tysiące zarzutów sformułować w stosunku do polityki transportowej wszystkich rządów od 1989 roku, a ty wybrałeś naj.....mniej trafny. Albo nie jeździsz jeszcze samochodem, albo mieszkasz gdzieś niedaleko brakującego odcinka autostrady.

~vizjo-ner 2011-03-06

Sam pomysł na budowanie dróg jest bezsensowny. Jeśli brakuje środków, należy skupić się na wybudowaniu jednej ale KOMPLETNEJ autostrady na kierunku północ- południe - czyli w tym przypadku A1 oraz na dokończeniu A2 - chociażby na dociągnięcie jej do Warszawy. Tymczasem u nas rozgdrzebuje się dziesiątki budów, ktore i tak niczego niepoprawiają, bo na co mu 20 km, jeśli p[ozostałymi 200 nie da się jeździć

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.