mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresowa S7 w Krakowie prawie gotowa

Ekspresowa S7 w Krakowie prawie gotowa

Droga ekspresowa S7 pomiędzy węzłami Bieżanów i Rybitwy na terenie miasta Krakowa jest prawie gotowa. Zakończyły się prace zasadnicze, teraz trwają prace wykończeniowe i rozpoczynają się odbiory techniczne. Spodziewamy się, że droga zostanie udostępniona dla ruchu około połowy listopada – informuje GDDKiA oddział w Krakowie. Budowa kosztowała prawie 200 mln zł i trwała prawie 2 lata.

Ekspresowa S7 w Krakowie prawie gotowa
Na placu budowy są już inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy sprawdzają, czy wszystkie zabezpieczenie ekologiczne zostały wykonane właściwie i zgodnie z projektem oraz pozwoleniem na budowę. Po kolei specjaliści różnych branż będą weryfikować budowę pod różnymi kątami. Na końcu wkroczy Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego i jeśli jego kontrola wypadnie pomyślnie - wyda pozwolenie na użytkowanie. Wówczas będzie można dopuścić drogę do ruchu. Prawdopodobnie stanie się to około połowy listopada br. – zapowiada krakowski oddział GDDKiA.

Droga ekspresowa S7 budowana jest we wschodniej części Krakowa, w okolicy dzielnicy Bieżanów. W ramach inwestycji wykonawca wybudował Węzeł Bieżanowski na autostradzie A4 (w skład, którego wchodzą cztery łącznice z dwoma wiaduktami nad autostradą) oraz około 2.7 km odcinek drogi ekspresowej S7 od Węzła Bieżanów w kierunku Nowej Huty (tzw. Trasy Nowohuckiej) wraz z towarzyszącymi jej obiektami inżynierskimi. Wybudowane zostały również przepusty drogowe, mury oporowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci elektroenergetyczne telekomunikacyjne, gazowe i wodociągowe, ekrany akustyczne oraz oświetlenie drogi.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Mieszkaniec Gm. Wieliczka 2010-10-25

Zjazd z Kokotowskiej na S7 kierunek Rybitwy ułatwił by dojazd mieszkańcom Gm. Wieliczka do Centrum Krakowa i N.Huty ale nie zrobiona go ok 200 metrów. Skandal. Podobno władze wieliczki tego nie chciały żeby nie przejażdżano przez gminę na skróty ale przecież wystarczyło postawić zakaz wjazdu dla ciężarowych za to mieszkańcy gminy mieli by super połaczenie.

~Mieszkaniec Śledziejowic 2010-10-14

Ja bym chciał tylko poznać tego skur wy syna z GDDiA, który wyciął z oryginalnych planów wjazd na S7 z ulicy Kokotowskiej…

~Victor 2010-10-14

Jak zwykle brakuje mapy albo schematu.

~Świetnie ale... 2010-10-13

Ta droga miała być gotowa w kwietniu tego roku, całą obwodnica wschodnia miała być w 2011. Tymczasem nei ma szans na rozpoczęcie prac, na dalszej, ważniejszej części drogi Pozdrawiam,:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.