mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresowa Zakopianka Lubień - Rabka

Ekspresowa Zakopianka Lubień - Rabka

Ruszają prace nad modernizacją kolejnego odcinka "Zakopianki". O otwarciu ofert na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi ekspresowej na odcinku Lubień - Rabka oraz budowy nowego odcinka drogi klasy GP na odcinku Rabka - Chabówka - poinformował krakowski oddział GDDKiA.

Ekspresowa Zakopianka Lubień - Rabka

Na przetarg wpłynęły trzy oferty: blisko 28 mln zł chce za wykonanie projektu otrzymać berlińska firma VEPRO Verkehrsbau Projekt GmbH, za ponad 40 mln zł jest gotowe zrealizować zlecenie konsorcjum, które tworzą MOSTY Katowice oraz Profil Sp. z o.o. z Warszawy, a na prawie 43 mln wyceniło swą pracę Krakowskie Biuro Projektów Dróg i Mostów Transprojekt Sp. z o.o. Zadaniem Wykonawcy będzie także uzyskanie pozwolenia na budowę oraz sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji. W II połowie 2008 roku będzie można ogłosić przetarg na wykonawstwo i w zależności od jego przebiegu, prace budowlano montażowe mogą rozpocząć się pod koniec 2008 roku lub na początku 2009 roku.

Przeczytaj także:

Zakopianka - uwaga na zmiany! (2006-07-14)

Szwedzko-polskie konsorcjum na Zakopiance (2006-02-02)

Mniej wymagająca Zakopianka (2005-12-01)

Nowa Zakopianka (2005-10-04)

 


 


Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~Bonus 2006-07-24

Motil-Engil. Czyżby jakaś żydowska firma? Brzmi tak jakoś izraelsko ale może się mylę

~ww 2006-07-19

No ale chyba Motil-Engil nie startuje do tego przetargu. Tak w ogole to firma ta powinna miec juz szlaban na jakiekolwiek ewentualne zamowienia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.