mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresowa berlinka z Elbląga

Ekspresowa berlinka z Elbląga

GDDKiA podpisała umowę na przebudowę drogi krajowej nr 22 na odcinku Elbląg- Chruściel. Jest to jeden z trzech etapów przebudowy popularnie zwanej "berlinki" Elbląg - Grzechotki (granica państwa). Za około miesiąc ruszą prace budowlane.

Ekspresowa berlinka z Elbląga

Zakres rzeczowy obejmuje m.in. budowę jednojezdniowej drogi ekspresowej, przebudowę węzłów: 'Wilkowo", "Błudowo" i "Chruściel", przebudowę dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych, budowę dróg dojazdowych, przebudowę i/lub budowę 27 obiektów inżynieryjnych, budowę przepustów i innych urządzeń.

Cały projekt przebudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Elbląg - Grzechotki (50 km) został podzielona na trzy zadania:

  • Maciejewo-Grzechotki (został ogłoszony przetarg - otwarcie ofert przewidziane na 25.04.2006 r.)
  • Chruściel-Maciejewo (procedura w toku)
  • Elbląg-Chruściel.

Inwestycja na drodze krajowej nr 22 przewiduje m.in budowę jedno- i dwujezdniowej drogi ekspresowej, budowę i remont kilkudziesięciu obiektów inżynieryjnych, budowę dróg dojazdowych oraz przebudowę "łączników" i poprzecznych dróg krajowych, powiatowych, wojewódzkich. Wartość kosztorysowa projektu wynosi 486 mln złotych. Będzie on współfinansowany ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego Transport (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w wysokości 75%.

Droga krajowa nr 22 to ważny szlak komunikacyjny. Blisko rok temu oddano do użytku nowy węzeł Elbląg-Wschód, znacznie skracający szlak z Gdańska i Warszawy do Elbląga i Obwodu Kaliningradzkiego. Tym samym berlinka, (droga nr 22) wraz z nowobudowanym przejściem Grzechotki - Mamonowo II będzie stanowić najkrótszą drogę z zachodu na wschód Europy. Obecnie trwa także przebudowa drogi nr 7 na odcinku Elbląg węzeł Wschód - Jazowa w kierunku Gdańska, będącej główną pomorską arterią zachód - wschód.

Przeczytaj także:

Droga do strefy elbląskich inwestycji (2006-03-30)

S22 Elbląg - Grzechotki - nadzorca wybrany (2006-03-24)

Szczęśliwa siódemka (2005-07-07)

Do Rosji przez Grzechotki (2005-06-17)


 


Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~Piotrek 2008-01-14

Na Polskie drogi to szkoda samochodu-.-

~tomek 2007-06-09

Jak widać Niemcy prześcigaja nas w budowie infrastruktury drogowej o 80 lat, to skandal żeby autostrada leżała "odłogiem"przez tyle lat , to jest możliwe tylko w Polsce.Jak widać gdyby Warmia i Mazury leżały na terenie niemiec teraz była by tam godziwa siec autobahnów, wezmy sie w koncu do roboty !!!!!!!!!!!!!!!

~tomasz 2007-01-03

po czesci rosyjskiej berlinka bedzie autostrada hahaha załamka totalna.... a pewnie chodzi o to ze nie chce im sie budowac drugiego mostu na Pasłece itd...

~świadomy obywatel 2006-10-12

żenada, to zbyt słabe słowo. Planiści i Budowniczowie tej drogi strzelcie sobie w pusty łeb. Więcej pożytku będzie dla społeczeństwa. Może Wasi następcy nie będą tak krótkowzroczni. Dostając 75% srodków unijnych na realizację tego projektu oraz mając zaangażowanych tyle ludzi oraz sprzętu do budowy drogi jednojezdniowej można niewielkim kosztem dołożyć drugą nitkę. Ale nasi dyktatorzy życia mają to w d... no bo po co nam ma być lepiej. Ważne że oni swoje dostają, a na wczasy tu i tak nie przyjadą. Coraz głupsze decyzje są podejmowane w tym kraju, wcale się nie dziwię, że znaczna część naszego społeczeństwa wyjeżdża stąd i jeszcze większa ma zamiar to zrobić wkrótce. Dalej nasi kreatorzy, dalej, dalej ....bo do szczytu głupoty jeszcze trochę.

~REICHSAUTOBAHN 2006-07-18

E TAM DZIADOSTWO I TYLE. POOGLĄDAJCIE SOBIE JAK NIEMCY W LATACH 30TYCH BUDOWALI TO AUTOSTRADE (JEST WIELE ZDJĘĆ W NECIE) ZROBILI JEDNĄ NITKĘ DO KTORJ MIAŁA BYĆ DOŁOŻONA DURGA NIEBAWEM I POBUDOWALI WSZYSTKIE WIADUKTY A TU DZISIAJ ROBI SIĘ TYLKO JEDNO (DZIADOSTWO) A W MIEJSCU DRUGIEJ KROWY SIĘ PASĄ. RACJA MOGLIŚMY NIE ZABIERAĆ ICH TYM ZIEM TO BY KULTURA NA WARMII BYŁA PRZYNAJMNIEJ. JESTEŚMY ZACOFANI O 100 LAT CO NAJMNIEJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech