mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresowa obwodnica Płońska otwarta

Ekspresowa obwodnica Płońska otwarta

3 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie drogi ekspresowej S-7 na odcinku obwodnicy Płońska.  Prawie pięciokilometrowa inwestycja o wartości 200 mln zł była finansowana z pieniędzy krajowych. Przebudowa trwała 1,5 roku.

Ekspresowa obwodnica Płońska otwarta

Zmodernizowany odcinek drogi krajowej nr 7 przecina drogę krajową nr 50 Ciechanów – Wyszogród i wojewódzką nr 632 Płońsk – Pułtusk oraz ulice: Podmiejską i 19-go Stycznia w Płońsku. Droga przebiega po istniejącym wiadukcie nad jednotorową linią kolejową Nasielsk – Toruń Wschodni.

Na pięciokilometrowym odcinku powstało drugie pasmo ruchu, dzięki czemu droga zyskała status ekspresowej. Ponadto przebudowano przylegające do "siódemki" odcinki drogi krajowej nr 50 (w kierunku Ciechanowa) i wojewódzkiej nr 632 na Pułtusk, gdzie dobudowany został dodatkowy 0,76 km odcinek. Powstało 6,64 km dróg dojazdowych. Ponadto zbudowano lub przebudowano 3 węzły - „Ciechanów” (Poczernin), „Płońsk” i „Siedlin”. W ciągu nowej siódemki powstało 5 wiaduktów i 2 mosty oraz 45 przepustów drogowych.  

Modernizacja trasy dotyczyła również infrastruktury technicznej. Zainstalowany został szczelny system odwodnienia powierzchniowego i wgłębnego z urządzeniami oczyszczającymi wody powierzchniowe, na długości 5794 m zbudowano ekrany akustyczne oraz pasy zieleni izolacyjnej i dogęszczającej. Wykonawcą prac była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - oddział w Warszawie. Obwodnicę zaprojektował „Transprojekt”  - Warszawa, wykonawcą było konsorcjum Teerag- Asdag z siedzibą w Wiedniu i Teerag- Asdag Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Oddany do użytku odcinek drogi to kolejny etap rozbudowy arterii komunikacyjnej o zasięgu międzynarodowym relacji Gdańsk – Warszawa –Kraków – Chyżne, która łączy południową granicę Polski z terminalami w Gdyni.

Zobacz relacje korespondenta mojeauto.pl z budowy obwodnicy Płońska

 


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~pioo 2009-06-05

Budujmy szersze drogi aby wszyscy mogli ją uroczyście otwierać...... inaczej się nie pomieszczą.

~dpl1000 2009-06-05

do Krisss.nie wypowiadaj sie ,jak sie nie znasz, bo to naprawde głupio wyglada, mozna 100 m budowac 10 lat a i 100 km 2-3 lata,wszystko zalezy od kasy(a ta akurat jest z UE) i sprawnosci przeprowadzania przetargów(ostatnio jakby przyspieszylo wiec bedzie dobrze),ale najłatwiej przeciez jest ględzic i narzekac jak stare baby...

~Krisss 2009-06-04

Zakonczenie w 2015? Bujasz w obłokach. 5 km robili w 1,5 roku to policz sobie ile jeszcze zostało do Gdańska.

~XXIV 2009-06-04

Zakończenie budowy S7 będzie dopiero w roku 2015-tym, tak przypuszczam z grubsza. I wtedy nie będą tak bardzo latały za Tobą te tajemnicze pojazdy z ukrytym kogutem. Ale też można się cieszyć z przekazania do użytku tego odcinka koło Płońska.

~Super tylko co dalej ? 2009-06-04

Kiedy dalsza budowa dwupasmowej trasy do gdańska tak by jadac 120 nie ścigał cię z tyłu czarne megane z ukrytymi kogutami. Juz powinni robić dalszą cześć tej trasy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.