mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresowa ósemka Radzymin - Wyszków

Ekspresowa ósemka Radzymin - Wyszków

Otwarto oferty w przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S8 Radzymin-Wyszków. Inwestycją na 17 km odcinku zainteresowane jest pięć spółek.

Ekspresowa ósemka Radzymin - Wyszków

Proponowane przez oferentów ceny wynoszą od 115,5 mln euro (Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A, Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych S.A., Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty - Łódź S.A) do 160 mln euro (NCC Aktiebolag, MSF - MONIZ DA MAIA, SERRA & FORTUNATO, EMPREITEIROS S.A., TEODORO GOMES ALHO&FILHOS, LDA, WARBUD S.A.). W przetargu udział bierze także Budimex Dromex (ponad 120 mln euro), STRABAG (ponad 128 mln euro) i konsorcjum Joahnn Bunte Baunetrnehmung GmbH & Co. KG, BERGER BAU GmbH (około 140 mln euro).

Planowana przebudowa drogi ekspresowej S8 Radzymin - Wyszków zakłada przystosowanie drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej. Zadanie będzie polegało na dobudowie drugiej jezdni, poszerzeniu i wzmocnieniu nawierzchni jezdni istniejącej, budowie węzłów (w tym budowie łącznicy nr 1 na węźle Radzymin) oraz budowie i przebudowie dróg lokalnych. Termin realizacji wynosi 24 miesiące.

Poza budową drogi S8 od Radzymina do Wyszkowa w ramach tego projektu realizowane są 2 inne kontrakty - modernizacja obwodnicy Radzymina i budowa obwodnicy Wyszkowa wraz z nowym mostem przez rzekę Bug.
Przebudowa obwodnicy Radzymina (kontrakt podpisano 14.07.2006 r. z Warszawskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych S.A.) polega na rehabilitacji nawierzchni istniejącej dwujezdniowej obwodnicy miasta (m.in. wymiana warstw bitumicznych nawierzchni i ułożenie nowej górnej podbudowy, warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej na dolnym podkładzie).

Obwodnica Wyszkowa (kontrakt podpisano 27.02.2006 r. z  konsorcjum Budimex-Dromex/Mosty Łódź) będzie dwujezdniową drogą ekspresową o długości 13 km. Droga będzie biegła w przeważającej części na nasypach (słabe grunty i nasypy na terenie doliny rzeki Bug). Powstanie 11 wiaduktów i nowy dwujezdniowy most o długości 600 m przez rzekę Bug. Niezbędna będzie również regulacja koryta rzeki. Na czas trwania budowy przeprawy przez Bug wzniesiony zostanie most tymczasowy. Ponadto powstanie 17 km dróg dojazdowych i 3,7 km dróg technologicznych i tymczasowych a około 7 km dróg poprzecznych (krajowych, gminnych i lokalnych) zostanie przebudowanych.

Całkowity koszt projektu określony decyzją Komisji Europejskiej to niemal 169 mln EUR (w tym grant Funduszu Spójności w wysokości 140,2 mln EUR, stanowiący 83 % wartości projektu). Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 31 grudnia 2008 roku.

Przeczytaj także:

Przebudowa ósemki w okolicach Radzymina (2006-07-16)

Ósemką wokół Wyszkowa (2006-02-27)

Transportowe priorytety 2007-2013 (2006-09-11)

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic (2006-08-29)

 


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~ljac. 2006-10-03

Dlaczego została rozkopana ekspresowa obwodnica Radzymina,podczas gdy nie ma w tym kraju innych dróg ekspresowych? Na trasie nr.8, w godzinach szczytu,wytwarzają się gigantyczne korki. Powinno się odpowiednio wykorzystywać unijne fundusze i szybko zabrać się do poszerzania drogi dalej i budowania ekspresówki wraz z obwodnicą Wyszkowa.

~as 2006-09-28

moim zdaniem to zaczyna roche przypomianaćobwodnice wawy

~osskaa 2006-09-28

wreszcie! coś się zaczyna dziać! oby tak dalej, od Ostrowii do Białegostoku i na Litwę- dwupasmowe, bezkolizyjne trasy! bez względu na prorosyjskie skamlenie pseudoekologów!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?