mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresowa ósemka Radzymin - Wyszków

Ekspresowa ósemka Radzymin - Wyszków

Otwarto oferty w przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S8 Radzymin-Wyszków. Inwestycją na 17 km odcinku zainteresowane jest pięć spółek.

Ekspresowa ósemka Radzymin - Wyszków

Proponowane przez oferentów ceny wynoszą od 115,5 mln euro (Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A, Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych S.A., Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty - Łódź S.A) do 160 mln euro (NCC Aktiebolag, MSF - MONIZ DA MAIA, SERRA & FORTUNATO, EMPREITEIROS S.A., TEODORO GOMES ALHO&FILHOS, LDA, WARBUD S.A.). W przetargu udział bierze także Budimex Dromex (ponad 120 mln euro), STRABAG (ponad 128 mln euro) i konsorcjum Joahnn Bunte Baunetrnehmung GmbH & Co. KG, BERGER BAU GmbH (około 140 mln euro).

Planowana przebudowa drogi ekspresowej S8 Radzymin - Wyszków zakłada przystosowanie drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej. Zadanie będzie polegało na dobudowie drugiej jezdni, poszerzeniu i wzmocnieniu nawierzchni jezdni istniejącej, budowie węzłów (w tym budowie łącznicy nr 1 na węźle Radzymin) oraz budowie i przebudowie dróg lokalnych. Termin realizacji wynosi 24 miesiące.

Poza budową drogi S8 od Radzymina do Wyszkowa w ramach tego projektu realizowane są 2 inne kontrakty - modernizacja obwodnicy Radzymina i budowa obwodnicy Wyszkowa wraz z nowym mostem przez rzekę Bug.
Przebudowa obwodnicy Radzymina (kontrakt podpisano 14.07.2006 r. z Warszawskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych S.A.) polega na rehabilitacji nawierzchni istniejącej dwujezdniowej obwodnicy miasta (m.in. wymiana warstw bitumicznych nawierzchni i ułożenie nowej górnej podbudowy, warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej na dolnym podkładzie).

Obwodnica Wyszkowa (kontrakt podpisano 27.02.2006 r. z  konsorcjum Budimex-Dromex/Mosty Łódź) będzie dwujezdniową drogą ekspresową o długości 13 km. Droga będzie biegła w przeważającej części na nasypach (słabe grunty i nasypy na terenie doliny rzeki Bug). Powstanie 11 wiaduktów i nowy dwujezdniowy most o długości 600 m przez rzekę Bug. Niezbędna będzie również regulacja koryta rzeki. Na czas trwania budowy przeprawy przez Bug wzniesiony zostanie most tymczasowy. Ponadto powstanie 17 km dróg dojazdowych i 3,7 km dróg technologicznych i tymczasowych a około 7 km dróg poprzecznych (krajowych, gminnych i lokalnych) zostanie przebudowanych.

Całkowity koszt projektu określony decyzją Komisji Europejskiej to niemal 169 mln EUR (w tym grant Funduszu Spójności w wysokości 140,2 mln EUR, stanowiący 83 % wartości projektu). Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 31 grudnia 2008 roku.

Przeczytaj także:

Przebudowa ósemki w okolicach Radzymina (2006-07-16)

Ósemką wokół Wyszkowa (2006-02-27)

Transportowe priorytety 2007-2013 (2006-09-11)

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic (2006-08-29)

 


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~ljac. 2006-10-03

Dlaczego została rozkopana ekspresowa obwodnica Radzymina,podczas gdy nie ma w tym kraju innych dróg ekspresowych? Na trasie nr.8, w godzinach szczytu,wytwarzają się gigantyczne korki. Powinno się odpowiednio wykorzystywać unijne fundusze i szybko zabrać się do poszerzania drogi dalej i budowania ekspresówki wraz z obwodnicą Wyszkowa.

~as 2006-09-28

moim zdaniem to zaczyna roche przypomianaćobwodnice wawy

~osskaa 2006-09-28

wreszcie! coś się zaczyna dziać! oby tak dalej, od Ostrowii do Białegostoku i na Litwę- dwupasmowe, bezkolizyjne trasy! bez względu na prorosyjskie skamlenie pseudoekologów!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.