mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresowa przez Bydgoszcz mniej ważna

Ekspresowa przez Bydgoszcz mniej ważna

Rząd przesunął budowę ekspresowej drogi nr 5 na trasie Nowe Marzy – Bydgoszcz – Żnin z listy projektów priorytetowych na listę rezerwową. Zgodnie z dotychczasowymi założeniami ponad sto kilometrów ekspresowej piątki miało powstać do 2013 r. Koszt inwestycji zapisanej w programie "Infrastruktura i Środowisko" oszacowano na 511,3 mln euro.

Ekspresowa przez Bydgoszcz mniej ważna

Niestety, szanse na rozpoczęcie robót się oddaliły po tym jak rząd zmienił listę zadań priorytetowych. Pieniądze na projekty z listy rezerwowej znajdą się dopiero wtedy, jeżeli wcześniej uda się je zaoszczędzić przy innych inwestycjach. Lokalne władze czynią starania o priorytetowe potraktowanie inwestycji.

Droga ekspresowa nr 5 miała przebiegać przez Bydgoszcz wzdłuż ul. Armii Krajowej, al. Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Zgodnie z projektami jej część powinna być poprowadzona między dotychczasowymi pasami al. Wyszyńskiego oraz estakadą nad rondami Fordońskim i Toruńskim oraz Brdą.

Przeczytaj także:

Przesunąć A1? (2007-02-27)

Leszno: ustalono przebieg ekspresowej ‘piątki’ (2007-02-08)

DK 25 Stryszek - Inowrocław będzie rozbudowana (2007-01-23)

Bydgoszcz: Wiadukty Warszawskie do remontu (2007-01-22)

Obwodnica Szubina na '5' (2006-07-14)

 


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~pit 2007-03-07

Ja nie mieszkam blisko Brzydgoszczy, ale uważam, że ta decyzja mądra nie jest. Często przemierzam "5-tkę" między Wrocławiem i Poznaniem i jeszcze częściej z Poznania na północ. Każdy kto się tam trochę bujał, widział jak duży ruch jest na tej trasie, ile tam zagranicznych rejestracji! Ktoś tu, poważnie, Brzydgoszczy nie lubi. I Gdańska! (Szczecin-Świnoujście dostają wszystko co sobie wymarzą). Mało tego, przejeżdżając jesienią przez Brzydgoszcz zauważyłem , że prace są tam już b. zaawansowane,a w Szubinie i Świeciu nawet zakończone, więc może warto dokończyć?

~Real 2007-03-07

Na trzysta projektów 7 było z Kujawsko-Pomorskiego, teraz jest 6!!!! To rekord Polski. Żadne województwo nie ma tak mało projektów! Brawo p. pośle Markowski i spółka.

~Casandra 2007-03-07

Zawsze bylam przeciwna budowie ESKI przez srodek miasta ale to juz przegiecie. Ekspresowa powinna byc budowana i to juz teraz ale w innym miejscu. Trzeba dobudowac brakujace "15 minut" obwodnicy z Pawlowka do Osielska. Jestem pewna ze koszt bylby porownywalny z projektem przez srodek Bydgoszczy. S5 omijalaby miasto od polnocnego-zachodu. Zawsze wierzylam ze ruch nalezy wyprowadzac z miasta a nie odwrotnie. Kujawsko-pomorskie stanie sie zadupiem Polski moze poza Toruniem i Wloclawkiem ktore to miasta beda mialy A1.

~maras 2007-03-07

teraz ewidentnie widac ze PiS ma w dupie zachod kraju bo na wschodzie chce zbudowac S7, S8, S19 a na zachodzie tylko S3 :(( i to ma byc zrownoważony rozwój i sprawiedliwosc???!!! do dupy z takim "rzadem"

~kris 2007-03-07

Ktoś tu próbuje zmarginalizować Bydgoszcz, a przy okazji Poznań! Jako urodzony w tym pierwszym mieście, a mieszkający od dwudziestu lat w stolicy Wielkopolski, nie mam zamiaru się z tym pogodzić. Obu miastom nie przyznano właściwie żadnych pieniędzy na lata 2007-2013 na drogi krajowe, a przecież wymienione miasta to centra regionalne!!! Totalne przegięcie. Osobiście wybieram się do biura PIS w Poznaniu z odpowiednim protestem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.