mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ekspresowe tempo?

Ekspresowe tempo?

Rząd przyspiesza budowę dróg ekspresowych. Do końca tego roku będzie 16 przetargów na 191 km dróg ekspresowych. - Umowy z wykonawcami zostaną podpisane do czerwca 2010 roku - mówi Marcin Hadaj, rzecznik GDDKiA. Przyszły rok ma przynieść kolejne 14 umów na 300 km dróg ekspresowych, potem będzie jeszcze 17 kontraktów na 240 km.

Ekspresowe tempo?
W 2009 roku GDDKiA ogłosiła 12 przetargów na budowę 198 km ekspresówek. Są one w trakcie procedury przetargowej. Wykonawcy mają być wyłonieni na początku 2010 roku.

Zdaniem ekspertów nie ma już jednak szans na realizację pierwotnych, bardzo ambitnych planów budowy 2000 km dróg ekspresowych do 2012 roku. Według Bussines Centre Club mamy sporo zaległości w realizacji inwestycji niezbędnych na Euro 2012. Brakuje silnego ośrodka koordynującego przygotowania do turnieju piłkarskiego. Nie zostaną zrealizowane na czas przede wszystkim inwestycje drogowe i kolejowe. Lepiej za to przebiega budowa stadionów, hoteli i lotnisk. Eksperci BCC zwracają uwagę, że większość inwestycji, które mogłoby zostać sfinansowane ze środków UE, nie ma formalnie zagwarantowanego dofinansowania – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Podobne wiadomości:

Dwie nowe wersje 300C

auto motor i sport 0000-00-00

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~morel 2009-11-24

Tylko żeby te ekspresowe drogi (na które czekamy od lat) były w miarę możliwości na bezużytecznych polach a nie (jak się często zdarza -np. droga 8) na linii domów często starych, pokoleniowych domów takich jak stare murowane domy czy kurpiowskie chaty. Niszczenie starych domów absolutnie NIE powinno mieć miejsca!! Inna kwestia jest taka,że wymieniają gdzieniegdzie nawierzchnie, a zdarzają się fuszerki (np. nowa a pofalowana i taka ciemna nawierzchnia została położona na drodze za Wyszkowem do Ostrowi).

~raiders 2009-11-23

bo ten portal działa na rzecz pracowitych "inaczej" czyli tych co dużo gadają nic nie robią i przeciwników najlepiej opluwają....

~logobiznes 2009-11-23

Bardzo dobry komentarz

~osskaa 2009-11-23

Ten portal jeszcze rok temu bezmyślnie wklejał wszystkie informacje propagandowe serwowane przez Rząd i GDDKiA jak to zdążymy na EURO2012 z drogami łączącymi miasta-organizatorów. Fakty są takie, że być może żadne miasto-organizator Turnieju nie będzie ze sobą połączone, a może uda się połączyć Poznań z Warszawą. Nie mówimy więc o SIECI DROGOWEJ, ale o sprawnym połączeniu czterech dużych aglomeracji czyli Trójmiasta, Wrocławia, Poznania i Warszawy. Otóż, do czerwca 2012 szybkie połączenie drogowe być może powstanie TYLKO pomiędzy Stolicą i Poznaniem (A2). Ani z Gdańska do Poznania, Wrocławia i Warszawy, ani z Wrocławia do Warszawy i Poznania się dojechać nie da. Nawet nadkładając drogi, bo zapowiadany szumnie odcinek A1 z Kowala do Strykowa nie powstanie na EURO2012, podobnie jak S5 ze Świecia do Wrocławia i S8 z Wrocławia do Warszawy. Co do samych autostrad, to w wariancie optymistycznym A1 będzie istniała na odcinkach Gdańsk-Kowal, Stryków-Częstochowa, Pyrzowice-Gorzyczki A2 Rzepin-Konotopa A4 Zgorzelec-Korczowa chociaż raczej z przerwami na Podkarpaciu A6 tak jak jest A8 AOW A18 druga nitka do granicy cała A w wariancie realistycznym odcinków tych może być jeszcze mniej...

~qaz 2009-11-23

Fakt jest taki, że szybciej buduje się autostrady. Praktycznie cała zaplanowana sieć tj. A1, A2, A4, ten śmiesznie mały kawałek A6, A8 (AOW), i A18 są już realizowane. Z naszych A. będą pieniądze wiec każdy się śpieszy by je zgarnąć od kierowców. Natomiast ekspresówki czyli uzupełnienie tej autostradowej mapy głównych dróg są bezpłatne ( z wyj. szczególnych przypadków jak np. Tiry) wiec po co się śpieszyć. Na szczęście po wybudowaniu autostrad będzie naturalna presja na rządzących by i ekspresówki trochę przyśpieszyć w budowie. Jak wyjdzie - czas jak zawsze pokarze. Szerokiej drogi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.